همشهری آنلاین: فرمانده نیروی انتظامی گفت: استفاده از ارگ و جاز در عزاداریهای ماه محرم ممنوع است.

به گزارش مهر، سردار اسماعیل احمدی مقدم در چهارمین جشنواره بزرگ قرآنی خانواده کارکنان ناجا که در تالار بزرگ وزارت کشور برگزار شد، در جمع خبرنگاران گفت: ترویج قرآن یک وظیفه عمومی برای همه مسلمانان است و آثارش نیز هم اکنون مشهوداست چرا که شاهدیم در بیداری اسلامی، همه اقتدای به قرآن کردند و در سایه این اقتدا توانستند طاغوت‌های بزرگی را به زیر بکشانند.

 وی با تاکید بر اینکه ایمان و دینداری مانع جرم و جنایت می شود، افزود: مومن هیچگاه تجاوز به حقوق مردم نمی‌کند بنابراین ایمان، روی دیگر جرم، تعدی و تجاوزاست.

 فرمانده نیروی انتظامی تصریح کرد: هرچه مبانی معرفتی و دینی را در جامعه ترویج کنیم، جرم به حداقل خود خواهد رسید بنابراین در ایام محرم و ماه مبارک رمضان شاهد کاهش جرایم در کشور هستیم و همانطور که گفتم این امری طبیعی است زیرا از مومن فساد و دزدی بر نمی آید.

 وی در خصوص اقدامات نیروی انتظامی در ماه محرم، اظهار داشت: نیروی انتظامی در این ماه همکاری و همیاری با تمامی هیئتها، تکایا و مساجد برای هرچه باشکوه برگزارکردن این مراسم تاریخی، معنوی و فرهنگی به منظور ترویج شعائر عاشورا و محرم دارد.

 فرمانده نیروی انتظامی، اقدامات دیگر پلیس را دراین ماه، تسهیل ترافیکی و برقراری امنیت دانست و افزود: هرگونه کمکی که از دست ما برمی‌آید، دریغ نخواهیم کرد.

 وی یادآور شد: از مسئولان هئیتها خواهش کردیم که از حمل ارگ، جاز و برخی شمائل که جنبه خرافی دارند ممانعت کنند و با ماموران ما همکاری داشته باشند‎‎‏، همچنین به منظور رعایت حال کودکان، پیران و افراد بیمار از بلند گو استفاده نکنند که البته شبهای تاسوعا و عاشورا استثنا است.

کد خبر 152578
منبع: همشهری آنلاین

برچسب‌ها

دیدگاه خوانندگان امروز

پر بیننده‌ترین خبر امروز