همشهری آنلاین: معاون اجرایی سازمان سنجش با اشاره به تکمیل ظرفیت رشته های تحصیلی دانشگاه‌ها و موسسات آموزش عالی در کنکور 90 گفت: در این مرحله 4100 نفر برای دوره های روزانه و شبانه پذیرفته می‌شوند و داوطلبان از 23 آبان می‌توانند رشته مورد نظر را انتخاب کنند.

دکتر سید جلال طباطبایی در گفتگو با خبرگزاری مهر افزود: جزئیات تکمیل ظرفیت این رشته ها در سایت سازمان سنجش آموزش کشور منتشر شده است.

وی افزود: مرحله تکمیل ظرفیت با توجه به اعلام ظرفیت پذیرش رشته‌های جدید و تکمیل ظرفیت برخی از رشته‌های تحصیلی دوره‌های روزانه و شبانه (نوبت دوم) آزمون سراسری سال 90 صورت گرفته است.

طباطبایی اظهار داشت: کلیه داوطلبانی که در آزمون سراسری سال 90 شرکت کرده و در دوره‌های روزانه و شبانه مجاز به انتخاب رشته شده‌‌اند، می توانند در مرحله تکمیل ظرفیت شرکت کنند.

وی یادآور شد: علت انجام تکمیل ظرفیت این است که بعضی از دانشگاه‌ها و مؤسسات آموزش عالی، پس از اعلام نتایج نهایی کنکور علاوه بر ظرفیت‌های‌ مندرج در دفترچه راهنمای انتخاب رشته‌های تحصیلی، برای پذیرش دانشجو ظرفیت جدید اعلام کردند.

معاون سازمان سنجش خاطرنشان کرد: داوطلبان مجاز به انتخاب رشته دوره‌های روزانه و شبانه کنکور 90 با توجه به کارنامه نتایج علمی اولیه بر اساس ضوابط و شرایط اعلام شده می توانند از 23 تا 28 آبان به سایت اینترنتی سازمان به نشانی www.sanjesh.org مراجعه کنند و پس از پرداخت وجه مربوط به تکمیل ظرفیت (مبلغ 28 هزار ریال) از طریق سیستم پرداخت الکترونیکی، نسبت به ثبت‌نام و تکمیل فرم انتخاب رشته به روش اینترنتی، اقدام کنند.

وی اظهار داشت: داوطلبان می توانند 10 کد رشته را از میان رشته های اعلام شده در فرم انتخاب رشته انتخاب کنند.

طباطبایی یادآور شد: آن دسته از داوطلبانی که در یکی از رشته‌های تحصیلی متمرکز آزمون سراسری سال 90 پذیرفته شده‌اند، با رعایت ضوابط مربوط و در نظر گرفتن تبصره‌های مربوطه می‌توانند متقاضی شرکت در گزینش رشته‌های تحصیلی مندرج در اطلاعیه شوند.

وی تاکید کرد: داوطلبان توجه داشته باشند در صورت قبولی نهایی این دسته از داوطلبان در این گزینش، قبولی قبلی آنان "کان‌لم یکن" تلقی خواهد شد و چنانچه داوطلبان متقاضی، در دوره‌های روزانه اعلام شده در این اطلاعیه پذیرفته شوند و یا قبولی قبلی آنان دوره روزانه باشد، حتی با دادن انصراف از تحصیل نیز حق ثبت‌نام و شرکت در آزمون سراسری سال 91 را نخواهند داشت. از همین رو به پذیرفته‌شدگان تأکید می‌شود در تکمیل فرم تقاضانامه شرکت در گزینش رشته‌های تحصیلی دقت کافی را داشته باشند چرا که در غیر این صورت هیچگونه اعتراضی قابل قبول نخواهد بود.

معاون سازمان سنجش یادآور شد: در صورت قبولی نهایی این دسته از داوطلبان در این گزینش، با آنان همانند دانشجوی انتقالی رفتار خواهد شد.

وی گفت: پذیرفته‌شدگان متمرکز آزمون سراسری در هر یک از کد رشته‌های تحصیلی بورسیه و یا شرایط خاص که به دستگاه‌های اجرایی تعهد خدمت دارند و همچنین پذیرفته‌شدگان رشته‌های تحصیلی ویژه فرهنگیان دیپلمه رسمی و یا پیمانی شاغل در وزارت آموزش و پرورش مجاز به ثبت‌نام و شرکت در گزینش رشته‌های تحصیلی اعلام شده در این اطلاعیه نیستند.

طباطبایی اظهار داشت: کلیه داوطلبانی که در آزمون سراسری سال 90 شرکت کرده و در دوره‌های روزانه، شبانه مجاز به انتخاب رشته شده‌اند، می‌توانند متقاضی کدرشته‌های تحصیلی دانشگاه‌ها و مؤسسات آموزش عالی در این اطلاعیه شوند.

وی اضافه کرد: داوطلبان هر یک از گروه‌های آزمایشی باید در انتخاب رشته‌های تحصیلی مورد علاقه، به شرایط و ضوابط هر یک از رشته‌های انتخابی توجه کنند. نیمسال پذیرش دانشجو در هر یک از کدرشته محل‌های اعلام شده بسته به امکانات و نظر دانشگاه یا مؤسسه محل قبولی، خواهد بود.

معاون اجرایی سازمان سنجش آموزش کشور گفت: داوطلبان‌ در صورت‌ تمایل‌ می‌توانند کدرشته‌های‌ انتخابی‌ نیمه‌متمرکز واولویت‌های انتخابی را از جدول استخراج‌ و در فرم‌ انتخاب‌ رشته‌های ‌‌تحصیلی‌ مرحله تکمیل ظرفیت به‌ همراه‌ سایر کدرشته‌های‌ متمرکز درج کنند.

داوطلبان توجه داشته باشند که محل پذیرش، ظرفیت و شرایط هر دانشگاه متفاوت است و باید برای اطلاعات تکمیلی به جدول اعلام شده در سایت سازمان سنجش آموزش کشور مراجعه کنند.

مبلغ شهریه دوره شبانه رشته دامپزشکی براساس اعلام دانشگاه تهران شهریه ثابت هر نیمسال 3 میلیون و 500 هزار ریال و شهریه هر واحد نظری یک میلیون ریال، هر واحد عملی یک میلیون و 250 هزار ریال و هر واحد پایان نامه 2 میلیون ریال است.

 

کد خبر 150602

برچسب‌ها

دیدگاه خوانندگان

آخرین خبرهای بازار