همشهری آنلاین: انعکاس جنگ قدرت و کتک‌کاری شاهزادگان سعودی در مراسم تشییع جنازه ولیعهد سابق از مهمترین تحولات عربستان است.

ولیعهد عربستان

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از پایگاه العوامیه، نیروهای امنیتی سعودی در ادامه بازداشت‌های وسیع از زمان اعتراضات مردمی در شرق عربستان صبح چهارشنبه یکی از اساتید دانشگاه به نام "سعودی مکی الربح" را در محل کارش بازداشت و به مرکز پلیس القطیف بردند.

از سوی دیگر منابع آگاه اعلام کردند که نیروهای پلیس عربستان عصر سه‌شنبه یک جوان را در منطقه العماره در شرق این کشور از ناحیه ران هدف تیر قرار دادند که خونریزی شدید این جوان سبب انتقالش به بیمارستان شد. به گفته شاهدان عینی حمله به این جوان بی‌دلیل بود.

خبر دیگر اینکه نیروهای سعودی دو فعال سیاسی به نام‌های "مهدی عیسی البنای" از اهالی "القدیح" و "محمد آل عفیریت" از اهالی روستای "البحاری" در منطقه "القطیف" را بازداشت کردند.

خبر دیگر اینکه انتشار فیلم کتک کاری شاهزادگان سعودی در مراسم تدفین جنازه سلطان بن عبدالعزیر ولیعهد سابق این کشور باعث شده که جنگ قدرت در عربستان به خوبی مشخص شود.

در مراسم تشییع جنازه سلطان بن عبدالعزیز دو شاهزاده سعودی به کتک کاری با یکدیگر پرداختند تا حدی که رسانه‌های عربستان که مراسم تدفین سلطان بن عبدالعزیز را به طور مستقیم پخش می کردند مجبور شدند پخش مستقیم مراسم را متوقف کنند.

کد خبر 149540

برچسب‌ها

دیدگاه خوانندگان امروز

پر بیننده‌ترین خبر امروز

دیدگاه خوانندگان

اخبار بازار و کسب و کار

خواندنی‌ها