همشهری آنلاین، وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات گفت: هر کشوری برای استفاده از اینترنت مقررات خاص خود را دارد و در کشور ما نیز مقرراتی وجود دارد.

تقی پور

 رضا تقی پور با بیان این مطلب افزود: مقررات را نهادهای مختلف مثل مجلس و بخش‌های قانون‌گذاری تنظیم و ابلاغ می‌کنند و در اجرا هم دستگاه‌های مختلف باید همکاری کنند و این‌که VPN در کشور قطع شد به این خاطر بود که این کار یک تخلف قانونی است و طبیعتا از نظر فنی هم ما هر موقع که لازم باشد با هماهنگی مبادی قانونی می‌توانیم این اقدام را انجام دهیم. 

تقی‌پور تاکید کرد: بحث استفاده از فیلترشکن هم یک اقدام غیرقانونی است و اینکه حالا فیلترشکن‌های جدید بوجود بیاید طبیعی است که راه‌های مبارزه با آن به سرعت و با توجه به توان فنی که در کشور وجود دارد، ایجاد می شود. 

وزیر ارتباطات در پاسخ به این سوال ایسنا که بخشی از مبادلات اطلاعات در سیستم بانکی از طریق VPN انجام می‌شود آیا برای این موضوع تمهیداتی اندیشیده‌اید گفت: بله؛ پروتکل‌های آنها جدا شده و اکنون هیچ خدشه‌ای برای تبادلات بانکی به وجود نیامده و به دستگاه‌های اجرایی نیز اعلام کردیم و این آمادگی در زیرساخت ما وجود دارد که پروتکل‌ها را منتقل کند. 

وی افزود: متاسفانه این حوزه، حوزه جنگ نرم است و هر اقدامی که صورت می‌گیرد کشورمان خوشبختانه توان فنی بالایی دارد و می‌تواند از نظر فنی مقابله کند و بعضا ملاحظات اجتماعی است که محدود می‌کند ولی هر چه که کارگروه جرایم رایانه‌ای تصمیم بگیرد ما طبیعتا آن را اجرا می‌کنیم.

کد خبر 149303

برچسب‌ها

دیدگاه خوانندگان امروز

پر بیننده‌ترین خبر امروز