همشهری آنلاین: رییس‌جمهور با بیان اینکه تمامی اندیشه ها و مکاتب مادی با شکست مواجه شده اند و مقبولیتی در بین بشریت ندارند، گفت : امروز ماموریت علما و روحانیون کشورمان در معرفی و حاکم کردن اندیشه امامت و ولایت به عنوان جایگزین وضع ناعادلانه موجود در جهان سنگین تر از همیشه تاریخ است.

دکتر محمود احمدی‌نژاد شامگاه چهارشنبه 23شهریور، در ادامه برنامه های چهارمین دور از سفرهای استانی در دیدار با علما و روحانیون استان اردبیل، دوران فعلی تاریخ را مقطعی خاص و ویژه توصیف کرد و اظهار داشت: دنیا امروز با تحولات و اتفاقاتی بزرگ، سریع و پی در پی مواجه است و هر روز موضوعات و مفاهیمی جدید مطرح می شود. اندیشه های مادی و شرک آلود در عمل با شکست مواجه شده و زیر سوال می روند و این مسئولیت امروز عالمان و معتقدان به مکتب شیعی را سنگین تر از همیشه می کند.

رییس‌جمهور دلیل مسئولیت سنگین امروز علما و معتقدان به مکتب تشییع را خاصیت شیطان دانست که وقتی شکست می خورد آرام ننشسته و با رنگ و لعاب جدید به میدان می آید تا خواسته های ضد الهی خود را در دل عاملان به این مکنونات تزیین کند، اظهار داشت: امروز زمان ارائه اندیشه و فرهنگ ناب اسلامی به جهان است و جهان هیچ جایگزینی جز حاکمیت امام عصر (عج) برای وضع موجود ندارد، اما اگر غفلت شود مستکبرانی که در عرصه اندیشه شکست خورده اند تلاش خواهند کرد تا دوره ای هر چند کوتاه حاکمیت اندیشه های مادی بر جهان را تجدید و تمدید کنند.

رییس‌جمهور با اشاره به اینکه اگر علمای با تیزهوشی خاص زمام اندیشه سیاسی بر جهان را به دست گرفته و آرمان و مکتب الهی خود را خوب به جهانیان معرفی کنند همه مستکبران خواهند رفت و حاکمیت عدل الهی مستقر خواهد شد، خاطر نشان کرد : اصلی ترین امتیاز روحانیت شیعه تحول خواهی ، به روز بودن و ابتکار عمل است که در تمام مقاطع و شرایط ضرورت های فکری ، ایمانی و اخلاقی جامعه را دریافت کرده و نیازهای زمانه خود را تامین نموده اند و امروز نیز این انتظار از علمای شیعه انتظاری به جا و به حق است.
رییس‌جمهور تصریح کرد: دین عبارت است از اندیشه ناب توحیدی و اخلاق و عمل اسلامی که علمای تشییع در طول تاریخ ملت ایران را بر اساس این دو معیار، تربیت اسلامی کرده اند و عشق به اهل بیت و ایستادگی و استمرار امروز ملت ایران در خط ولایت حاصل مجاهدت ها و تلاش های علمای اسلامی در طول تاریخ و بویژه بعد از دوره صفویه است.

دکتر احمدی‌نژاد در بخش دیگری از سخنان خود اردبیل را مهد علمایی توصیف کرد که در مقاطع حساس تاریخ نقش آفرینی کردند و افزود : علما و روحانیون اردبیل در دوران زندگی خود همواره کارهای بزرگی انجام دادند و جهت حرکت جامعه و چارچوب های اندیشه ای آن را اصلاح کردند و امروز نیز این استعداد در بین علمای اردبیل وجود دارد و لازم است برای اثبات حقانیت میراث قرن‌ها ، سختی کشیدن و مجاهدت علمای تشییع و حاکم شدن آن شتاب کرده و از هدر رفتن فرصت ها جلوگیری کرد .
رییس‌جمهور تاکید کرد : کار الهی و خداپسندانه از دل سختی ها برمی خیزد و اگر نتیجه، تلاش و زحمتی خداپسندانه و الهی شد سختی ها و نازیبایی ها را می پوشاند.

وی با بیان اینکه وقتی در مسیر الهی قرار بگیریم دیگر همه سختی ها زیبا می شود، گفت: سخت ترین کارها اصلاح نفس است که اگر نفس انسان ها اصلاح شد آینده به بهترین شکل ساخته خواهد شد.

دکتر احمدی‌نژاد همچنین با تشکر از زحمات همه علما و روحانیون شیعه به ویژه علمای اردبیل در صیانت از حریم دین و پاسداری از ولایت، با گرامیداشت یاد علمای فقید استان اردبیل ویژگی برجسته علمای این دیار را اخلاق والای آنان ذکر کرد.

کد خبر 145666

برچسب‌ها

پر بیننده‌ترین خبر امروز

پر بیننده‌ترین اخبار سرویس

دیدگاه خوانندگان

وبگردی