شنبه ۵ شهریور ۱۳۹۰ - ۱۸:۳۶
۰ نفر

همشهری آنلاین: سازمان عفو بین الملل اعلام کرد، مدارکی در دست دارد که نشان می‌دهد نیروهای وابسته به قذافی دیکتاتور فراری لیبی دست کم 150 فرد بازداشت شده را در دو اردوگاه نظامی در طرابلس کشته‌اند.

لیبی

بر اساس گزارش سازمان عفو بین الملل، زندانیان فراری در روز 23 آگوست به این سازمان اعلام کردند که محافظان یک اردوگاه در منطقه خلیط الفرجان در جنوب غربی طرابلس پایتخت لیبی به افراد بازداشت شده می‌گفتند که درها باز است اما به محض این که بازداشت شدگان از در بیرون می‌رفتند، محافظان به سوی آن­ها تیراندازی کرده و نارنجک پرتاب می‌کردند.

در ادامه این گزارش آمده است، پنج فرد بازداشت شده همراه با 70 نفر دیگر که در جریان درگیری‌های لیبی دستگیر شدند و در سلول‌های انفرادی زندانی بودند، در اردوگاه قصر بن غشیر در 24 آگوست توسط نیروهای رژیم قذافی کشته شدند.

بر پایه این گزارش، نیروهای مستقر در اردوگاه‌ها به بازداشت شدگان گفته بودند که در پایان ماه رمضان آزاد خواهند داشت.

بر اساس گزارش‌های منتشر شده، این دو اردوگاه توسط تشکیلات نظامی خمیس کتیبه که فرماندهی آن را خمیس قذافی پسر دیکتاتور فراری لیبی بر عهده داشت، اداره می‌شدند.

سازمان عفو بین الملل از نیروهای وابسته به قذافی خواسته است دست از کشتار اسیران برداشته و به طرفین درگیر در لیبی خاطر نشان کرده است، به زندانیان تحت بازداشت خود صدمه‌ای نرسانند.

کد خبر 144200
منبع: همشهری آنلاین

برچسب‌ها

دیدگاه خوانندگان امروز

پر بیننده‌ترین خبر امروز