سه‌شنبه ۲۵ مرداد ۱۳۹۰ - ۱۰:۳۴
۰ نفر

همشهری آنلاین: براساس یک پژوهش علمی که نتایج آن دوشنبه منتشر شد، قهوه با کمک به کشتن سلول‌های آسیب دیده که اگر زنده بمانند ممکن است به غده - تومور - تبدیل بشوند، از خطر ابتلا به سرطان پوست می کاهد.

قهوه

به گزارش واحد مرکزی خبر به نقل از خبرگزاری فرانسه از واشنگتن، نتایج بدست آمده از این تحقیقات حاکیست نوشیدنی‌های دارای کافئین محدود و معتدل، یا حتی استعمال قهوه بر روی پوست می‌تواند برای مراقبت از پوست و عدم ابتلا به شایع ترین نوع سرطان پوست مفید باشد.

آلن کانی که مدیریت آزمایشگاه تحقیقات سرطان دانشگاه راتگرز در ایالت نیوجرسی آمریکا را برعهده دارد به اتفاق گروه پژوهشی خود توانست این فرضیه خود را اثبات کند که کافئین زمانی که مصرف می‌شود یا روی پوست استعمال می‌شود، با جلوگیری از عملکرد آنزیمی موسوم به  ای تی آر موثر واقع می‌شود. آنها اکنون می‌گویند برای بررسی این که کافئین تا چه اندازه بر روی انسان تاثیر می‌گذارد تحقیقات بیشتری باید صورت گیرد.

طبق آمار انستیتو ملی سرطان، سرطان پوست یکی از شایع ترین نوع سرطان‌ها در ایالات متحده به شمار می‌رود به طوری که این کشور هر ساله با بیش از یک میلیون موارد جدید ابتلا به این نوع سرطان مواجه است.

پژوهش‌های قبلی نشان داده است افرادی که قهوه می‌نوشند به مراتب کمتر از سایر افراد دچار سرطان‌های سینه، رحم، پروستات و روده بزرگ می‌شوند.

کد خبر 143294
منبع: همشهری آنلاین

برچسب‌ها

پر بیننده‌ترین اخبار تغذیه و آشپزی

دیدگاه خوانندگان امروز

پر بیننده‌ترین خبر امروز