رئیس‌کل بانک مرکزی با بیان اینکه پیشنهادی برای نامگذاری پول ملی ارائه نمی‌کند، از دردستور کار قرارگرفتن دسته‌بندی چک‌ها و صدور چک‌های رنگی خبر داد و گفت: نرخ ارز را واقعی می‌کنیم.

به گزارش مهر، محمود بهمنی درخصوص سیاست‌های ارزی بانک مرکزی در جهت حمایت از صادرکنندگان، گفت:‌ بانک مرکزی به‌دنبال تک‌نرخی‌کردن ارز و افزایش سرمایه‌گذاری‌هاست. وی با تاکید بر اینکه صادرکنندگان با افزایش مشوق‌ها مشکلاتشان حل می‌شود، گفت: بانک مرکزی به‌دنبال کاهش نرخ ارز نیست بلکه به‌دنبال تعادل‌بخشی به نرخ ارز است. به گفته بهمنی، واقعی‌شدن نرخ ارز و ایجاد تعادل در عرضه و تقاضا مد نظر بانک مرکزی است؛ با این حال برای کاهش تقاضا در بخش ارزی باید واردات را مدیریت، نظام تعرفه‌ها را اصلاح کنیم و تقاضای کاذب را کاهش دهیم تا مطابق نیازهای ارزی، ارز در اختیار صادرکنندگان قرار گیرد.

رئیس‌کل بانک مرکزی در مورد اصلاح نظام چک در کشور گفت: تقسیم‌بندی چک‌ها در دستور کار بانک مرکزی قرار دارد که براساس آن قرار است چک‌ها طبقه‌بندی‌شده و رنگی شوند.
وی با بیان اینکه به‌زودی اخبار خوشی درخصوص اصلاح نظام چک در کشور اعلام خواهد شد، گفت: براساس اصلاحات نظام چک، افراد می‌توانند با مشاهده رنگ چک‌ها نسبت به قبول یا عدم‌قبول آن از سوی فرد صادرکننده چک تصمیم‌گیری کنند.

کد خبر 141588

برچسب‌ها

دیدگاه خوانندگان

آخرین خبرهای بازار