همشهری آنلاین: وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی گفت: از این پس همکاری‌هایی میان سینماگران و هنرمندان ایران و مصر برقرار می‌شود.

فیلم

به گزارش واحد مرکزی خبر، آقای حسینی در دیدار گروهی از سینماگران مصر با بیان اینکه تحولات روی داده در مصر بسیار موثر بود ، افزود:‌ گروه‌های مختلف مصری مرتب به ایران می‌آیند و از نزدیک با واقعیت‌های ایران آشنا می‌شوند.

وی گفت: اعتقاد داریم دیپلماسی فرهنگی می‌تواند بسیار کارساز باشد و این همکاری و تعامل و تبادل هیئت‌ها نقش بسیار خوبی دارد زیرا مردم مصر علاقه مند به ایرانند و باید از این فرصت برای همکاری‌های مشترک در عرصه‌های مختلف بهره بگیریم.

وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی افزود: سینما از زمینه‌های این همکاری‌هاست که آمادگی خود را اعلام کردند و ما هم آماده هستیم با تجربیاتی که داریم و محتوای خوب سینمای ایران که می‌تواند برای دنیا موثر باشد با مصر همکاری کنیم.

آقای حسینی بااشاره به تجربیات خوب سینمای مصر گفت: در دیگر زمینه‌های هنری نیز این آمادگی وجود دارد و اگر ما و مصری‌ها در کنار هم قرار گیریم چون مصر کشوری فرهنگی است می‌تواند همکاری‌های زیادی با ما داشته باشد.

وی افزود:‌ مصر با بیشتر کشورهای عربی فرق متفاوت است و این کشور سابقه دیرینه، درخشان و تمدن دیرپایی دارد و مردم مصر هم به اسلام و مکتب اهل بیت علاقه ویژه دارند.

وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی گفت: مصر در آستانه تحولات است، هنوز نظامی درآن استقرار نیافته است، مبارک که مانع اصلی و وابسته با صهیونیست‌ها و آمریکایی‌ها بود برکنار شد و دراین مقطع انتقالی هنرمندان و فعالان فرهنگ می‌توانند بسیار موثر باشند‌.

آقای حسینی افزود:‌ وقتی این افراد از نزدیک دستاوردهای نظام جمهوری اسلامی را می‌بینند می‌توانند چهره درستی از این کشور برای مردم خود ترسیم کنند.

وی گفت: قرار شد در جشنواره‌ای که در مصر برگزار می‌شود ما حضور فعال داشته باشیم و از آنها هم دعوت کردیم در جشنواره های فیلم و دیگر جشنواره‌های کشورما حضور داشته باشند.

وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی با اشاره به عناد رژیم مبارک با انقلاب اسلامی و تبلیغات گسترده این رژیم در 32 سال گذشته علیه ایران اسلامی در مصر افزود:‌ مردم مصر هم اکنون وقتی از نزدیک با واقعیت‌های ایران رو به رو می‌شوند تمایل بیشتری به همکاری پیدا می‌کنند‌.

آقای حسینی گفت: چندی قبل در الجزایر با وزیر فرهنگ مصر ملاقات و آمادگی خود را برای اینگونه همکاری‌ها اعلام کردم و قطعا اینگونه گفتگو‌ها نتیجه بخش خواهد بود.

وی همچنین درباره ارتباط ایران با دیگر کشورهای اسلامی گفت: باید همکاری‌های دوجانبه را با تک تک کشورهای اسلامی رونق و افزایش دهیم و می‌توانیم به این سمت هم حرکت کنیم که همکاری گسترده تری وجود داشته باشد.

وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی افزود: به عنوان مثال در موضوع شبکه‌های تلویزیونی‌، اتحادیه رادیو تلویزیون‌های جهان اسلام تشکیل شد و درباره نویسندگان و ناشران نیز اقداماتی در حال پی‌گیری است.

کد خبر 141553
منبع: همشهری آنلاین

برچسب‌ها

پر بیننده‌ترین اخبار فرهنگ عمومی

دیدگاه خوانندگان امروز

پر بیننده‌ترین خبر امروز