سه‌شنبه ۲۸ تیر ۱۳۹۰ - ۰۷:۴۵
۰ نفر

همشهری آنلاین: نتایج یک آزمایش جدید نشان داده است که برای عملکرد مناسب چشم‌ها و مغز، بدن انسان به مقادیر کافی ویتامین C نیازمند است.

ویتامین C

به گزارش ایسنا، متخصصان معتقدند که این یافته می‌تواند کاربردهای مفیدی در مورد بیماری‌هایی چون گلوکوم و صرع داشته باشد.

دکتر هنریک وون گرسدورف از متخصصان ارشد انستیتو ولوم در دانشگاه سلامت و دانش اورگون در این باره اظهار داشت: ما متوجه شدیم که سلول‌های شبکیه چشم برای اینکه بتوانند عملکرد مناسبی داشته باشند باید در دوزهای نسبتا بالای ویتامین C شناور باشند.

وی در ادامه تاکید کرد: از آنجا که شبکیه چشم در واقع بخشی از سیستم اعصاب مرکزی است این آزمایشات تایید می‌کند که ویتامین C در عملکرد مطلوب مغز نیز نقش مهمی ایفا می‌کند و این تاثیرگذاری تا حدی حائز اهمیت است که پیش از این هرگز درک نشده است.[نکته بهداشتی روز: مصرف کافی ویتامین C]

به گزارش پایگاه اینترنتی برین گرید تست، مغز دارای گیرنده‌های ویژه‌ای است که گیرنده‌های نوع GABA نامید می‌شوند و می‌توانند به برقراری ارتباط سریع بین سلول‌های مغزی کمک کنند.

این متخصصان در آزمایشات خود متوجه شدند که وقتی ویتامین C موجود نباشد، عملکرد صحیح و مناسب گیرنده‌های نوع GABA در سلول‌های شبکیه متوقف می‌شود. از آنجا که سلول‌های شبکیه‌ای چشم یکی از در دسترس‌ترین انواع سلول‌های عصبی هستند این احتمال وجود دارد که گیرنده‌های نوع GABA در سایر نقاط مغز نیز در صورت فقدان یا کمبود ویتامین C عملکرد مناسب خود را از دست بدهند.

این مطالعه به طور مفصل در مجله نوروسانیس منتشر شده است.

کد خبر 140696
منبع: همشهری آنلاین

برچسب‌ها

دیدگاه خوانندگان

وبگردی