همشهری آنلاین: وزیر اقتصاد ژاپن امروز یکشنبه اعلام کرد دولت ممکن است برای بازسازی مناطق زلزله زده شمال شرق این کشور مجبور به پرداخت هزینه یکصد و هشتاد و چهار میلیارد دلاری شود.

به گزارش واحد مرکزی خبر به نقل از خبرگزاری فرانسه از توکیو ،‌ کائورو یوسانو در برنامه‌ای تلویزیونی اعلام کرد احتمال می‌رود دولت مجبور به انتشار اوراق بهادار برای پرداخت هزینه‌های ناشی از زمین لرزه شود که از ده تا پانزده تریلیون ین برآورد شده است اما باید نحوه بازپرداخت آنها را نیز در نظر بگیرد.

وی افزود برخی خواهان انتشار اوراق بهادار برای رسیدگی به پیامدهای ناشی از زمین لرزه هستند اما این اوراق نباید بدون توجه و بدون در نظر گرفتن نحوه بازپرداخت آنها منتشر شود.

وی گفت: چنانچه قرار باشد اوراق بهاداری منتشر شود باید درباره مدت زمان و نحوه بازپرداخت آن تصمیم گیری شود.

ژاپن همچنان با بحران ناشی از زمین لرزه ، سونامی و فاجعه هسته ای نیروگاه فوکوشیما روبروست و دولت این کشور به دنبال راه هایی برای تامین هزینه های بزرگترین عملیات بازسازی مناطق آسیب دیده این کشور از زمان جنگ جهانی دوم است.

خسارت های ناشی از این حوادث بر اقتصاد ژاپن بی تاثیر نبوده و موجب شده است تا رشد اقتصادی این کشور بسیار بیشتر از آنچه پیش بینی می شد در سه ماهه نخست امسال روند نزولی داشته باشد.

دولت ژاپن اوایل ماه مه، اردیبهشت ماه ، نخستین بودجه اضافه چهار تریلیون ینی را به منظور تامین هزینه های بازسازی این کشور تصویب کرد.

کد خبر 135721
منبع: همشهری آنلاین

برچسب‌ها

پر بیننده‌ترین اخبار آسیا و اقیانوسیه

دیدگاه خوانندگان امروز

پر بیننده‌ترین خبر امروز