همشهری آنلاین: نماینده دائم کشورمان در سازمان ملل متحد در سه نامه جداگانه به دبیرکل، رئیس شورای امنیت و رئیس مجمع عمومی سازمان ملل، واکنش جدی جامعه جهانی را به جنایات اخیر رژیم صهیونیستی در روز نکبت خواستار شد.

در نامه های محمد خزاعی آمده است: جامعه بین الملل باید قاطعانه در برابر جنایت رژیم صهیونیستی در کشتار اخیر مردم کشورهای منطقه واکنش نشان دهد.

به گزارش ایلنا، سفیر و نماینده جمهوری اسلامی ایران نزد سازمان ملل متحد در این نامه ها با اشاره به اقدام رژیم صهیونیستی در کشتار گسترده مردم در بلندیهای جولان و مرزهای لبنان ، رام الله و غزه آورده است: رژیم صهیونیستی با کشتن مردمی که با تظاهرات مسالمت آمیز اعتراض خود را به جنایات این رژیم ابراز می کردند، جنایت دیگری در کارنامه خود ثبت کرد. این اقدام جنایتکارانه رژیم صهیونیستی به فهرست طولانی جنایتهای این رژیم شامل تجاوز، اشغال، ترور، تروریسم دولتی، شکنجه، آدم ربائی افزود، جنایات فجیعی که نقض حقوق اساسی بشر، حقوق بشردوستانه و اصول بنیادین منشور ملل متحد است.

سفیر و نماینده دائم جمهوری اسلامی ایران نزد سازمان ملل متحد همچنین تاکید کرد: لازم است اقدامات جدی و قاطعی در مورد جنایات رژیم اشغالگر قدس صورت گیرد.

محمد خزائی در پایان این نامه ها واکنش و اقدام قاطع ارکان سازمان ملل متحد را در برابر نقض حقوق بشر و کشتار مردم بی گناه بدست رژیم صهیونیستی که از حمایت گسترده امریکا و همپیمانانش برخوردار است، خواستار شد.

سفیر و نماینده دائم جمهوری اسلامی ایران نزد سازمان ملل متحد همچنین از دبیرکل سازمان ملل خواست این نامه به عنوان سند مجمع عمومی و شورای امنیت سازمان ملل منتشر شود.

روز گذشته نیز نماینده کشورمان در جلسه شورای امنیت، جنایات رژیم صهیونیستی را در روز نکبت به شدت محکوم کرده بود.

 

کد خبر 135332
منبع: همشهری آنلاین

برچسب‌ها

پر بیننده‌ترین اخبار سیاست‌خارجی

دیدگاه خوانندگان امروز

پر بیننده‌ترین خبر امروز