همشهری‌آنلاین: در مراسم گردهمایی گوگل آی او (Google I/O) امسال، شرکت گوگل از عرضه نوت بوک‌های جدید با سیستم عامل کروم بر پایه پردازش ابری خبر داد.

پردازش ابری گوگل

به گزارش برنا به نقل از ای ویک (eWeek)، در گردهمایی گوگل آی او، مقامات بزرگ‌ترین موتور جستجو، با رونمایی از نوت بوک‌های (Notebook)، جدیدی که با وزن بسیار کم از سیستم عامل کروم این شرکت استفاده می کنند، اعلام کردند که تمام تلاش خود را به کار گرفته اند تا در آینده نزدیک پروژه پردازش ابری (Cloud Computing) را در مورد محصولات خود اجرا کنند.

به این ترتیب سیستم عامل جدید گوگل، کاربران، اصناف و مدارسی که از این محصولات استفاده می‌کنند را مکلف می‌کند که تمامی اطلاعات خود را بر روی سرور ابرهای محاسباتی این شرکت ذخیره کنند و در عوض گوگل، به گفته ساندر پیچای (Sunder Pichai) مدیر کروم، مسئولیت به روزرسانی (Update)، تمامی نرم افزارهای کاربردی این کاربران را به عهده خواهد گرفت.

بر اساس اعلام گوگل، کاربران می‌توانند نوت بوک‌های سری 5 سامسونگ و کروم بوک‌های ایسر را که از 15 ماه آینده میلادی (ژوئن) در اکثر کشورهای دنیا عرضه می‌شود، خریداری و از امکانات سیستم عامل جدید بهره‌مند شوند.

پردازش ابری (Cloud Computing)، مدلی رایانه‌ای است که تلاش می‌کند دسترسی کاربران را بر اساس نوع نقاضایی که از منایع اطلاعاتی و رایانشی دارند، آسان کند. این مدل سعی دارد با کمترین نیاز به منایع نیروی انسانی و کاهش هزینه‌ها و افزایش سرعت دسترسی به اطلاعات، جواب گوی نیاز کاربران باشد.

کد خبر 134853
منبع: همشهری آنلاین

برچسب‌ها

دیدگاه خوانندگان

آخرین خبرهای بازار