شنبه ۲ بهمن ۱۳۸۹ - ۱۲:۰۰
۰ نفر

همشهری آنلاین: لری پیج، یکی از دو بنیانگذار گوگل به عنوان رئیس جدید هئیت مدیره بزرگ‌ترین جستجوگر دنیا انتخاب و جانشین اریک اشمیت شد

گوگل

به گزارش خبرگزاری مهر، لری پیج که همراه با سرگی برین بزرگ‌ترین موتور جستجوی دنیا را راه‌اندازی کرده بود از ماه آوریل به عنوان رئیس جدید هیئت مدیره گوگل جایگزین اریک اشمیت خواهد شد و اریک اشمیت نیز به عنوان رئیس این شرکت کالیفرنیایی به کار خود ادامه خواهد داد.

سرگی برین نیز بر روی پروژه‌های استراتژیک و محصولات جدید تمرکز خواهد کرد. در این خصوص اریک اشمیت اظهار داشت: "لری آماده است. ما به مدت طولانی درباره اینکه چگونه می‌توانیم ساختار مدیریتی خود را ساده و بهتر کنیم و فرایندهای تصمیم‌گیری را تسریع ببخشیم با هم صحبت کردیم."

لری پیج نیز در مورد اریک اشمیت گفت: "اریک در هدایت گوگل در طول یک دهه اخیر کار فوق‌العاده‌ای انجام داد. هیچ رئیس هیئت مدیره‌ای در دنیا وجود ندارد که بتواند بنیانگذاران شرکت را اینگونه خرسند نگه دارد و همزمان به روشی تا این حد درخشان عمل کند. اریک یک رئیس فوق‌العاده است و من از وی چیزهای زیادی یاد گرفتم. مشاوره‌های وی از زمانی که نقش جدیدم را آغاز کنم همراه من خواهند بود."

گوگل همچنین آمار مالی سه ماهه چهارم سال 2010 خود را منتشر کرد. این اطلاعات نشان می‌دهد که سود خالص این شرکت در این دوره 29 درصد معادل 2.54 میلیارد دلار نسبت به دوره مشابه در سال 2009 افزایش داشته است.

کد خبر 126396
منبع: همشهری آنلاین

برچسب‌ها

دیدگاه خوانندگان امروز

پر بیننده‌ترین خبر امروز

دیدگاه خوانندگان

اخبار بازار و کسب و کار

خواندنی‌ها