گروه سیاسی: وزیر سابق امور‌خارجه در بیانیه‌ای ضمن رد گفته‌های مسئولان عالی دولتی بار دیگر تاکید کرد که از برکناری و مراسم تودیع خود بی‌خبر بوده است.

دفتر منوچهر متکی در پاسخ به گفته‌های مسئولان ریاست‌جمهوری، توضیحات وزیر سابق امور خارجه را به‌منظور آگاهی افکار عمومی در اختیار روزنامه همشهری قرار داد که متن آن به این شرح است:

به نام خداوند جان و خرد

در پی اقدام غیراسلامی، خلاف عرف سیاسی و دیپلماتیک و توهین‌آمیز در نحوه برکناری وزیر امور خارجه، به‌نظر نمی‌رسید آقایان متوجه علت اصلی سؤال و اعتراض آحاد مختلف جامعه در این مورد نشده باشند. صورت مسئله کاملا روشن است؛
1- آیا وزیر امور خارجه قبل از سفر به سنگال در جریان زمان حتی تقریبی برکناری خود قرار گرفت؟ خیر.
2- آیا وزیر امور خارجه از جانشین خود و روز مراسم تودیع(!) آگاه بوده است؟ خیر.
3- آیا رئیس‌جمهور می‌دانست وزیر امورخارجه در این ماموریت به حداقل
2 کشور سفر می‌کند؟ آری.
مقرر بود ماموریت وزیر امور خارجه صبح روز یکشنبه 1389.9.21آغاز و با ورود به تهران حوالی ظهر روز چهارشنبه1389.9.24 پایان پذیرد.
وزیر امور خارجه خبر برکناری خود را روز دوشنبه در اثنای ملاقات با مقامات سنگال و از زبان آنان می‌شنود!
لذا بار دیگر ضمن تکذیب آنچه در مراسم معارفه مبنی بر آگاهی اینجانب از زمان برکناری و مضحک‌تر از آن، اطلاع از روز برگزاری مراسم تودیع مطرح گردید و تاکید بر رعایت صدق در گفتار به‌ویژه برای مسئولین اعلام می‌دارم: این بد اخلاقی‌ها را متوقف کنید زیرا نه زیبنده نظام اسلامی و سیره رهبران بزرگوار آن است و نه با شان، فرهنگ و ادب ملت عزیز ایران همخوانی دارد. ان‌شاءالله چنین خواهد شد.

بنده خدا - منوچهر متکی
1389.10.3

کد خبر 123955

برچسب‌ها

پر بیننده‌ترین اخبار سیاست‌خارجی

دیدگاه خوانندگان امروز

پر بیننده‌ترین خبر امروز