همشهری آنلاین: کریم باقری، یکی از محبوبترین بازیکنان تاریخ فوتبال ایران هم‌زمان با هشتم آذر و بازی تاریخی با استرالیا از فوتبال خداحافظی کرد. او پس از هجده سال بازی در تیم‌های مختلف کفش‌هایش را آویخت.

bagheri

به گزارش ایسنا، کریم باقری، کاپیتان پرسپولیس اعلام کرد که دیگر فوتبال بازی نخواهد کرد و تنها در تمرینات تیم پیشکسوتان حاضر خواهد شد.

کریم باقری پس از بازی ایران و برزیل نتوانست دیگر به ترکیب اصلی پرسپولیس بازگردد و حتی حبیب کاشانی و علی دایی در کنفرانس مطبوعاتی باشگاه پرسپولیس اعلام کردند که ترتیب برگزاری یک بازی دوستانه تحت عنوان بازی خداحافظی را در 24 دی برای او فراهم کرده‌اند اما باقری اعلام کرد که هر زمان خودش احساس کند نمی‌تواند بازی کند از فوتبال خداحافظی می‌کند.

علی دایی هم گفت که او در اندازه‌ای نیست که بخواهد برای "آقاکریم" تصمیم‌گیری کند. با این حال با وجود تمام این اظهارنظرها و در شرایطی که قرار بود باقری سه‌شنبه درباره آینده‌اش تصمیم‌گیری کند، او یکشنبه شب اعلام کرد که دیگر به میادین فوتبال بازنخواهد گشت.

باقری بازی در تیمی دیگر را هم منکر شده و گفته دلیلی برای ادامه بازی نمی‌بیند. او اعلام کرده تنها در تمرینات تیم پیشکسوتان حاضر خواهد شد.

باقری در اقدامی غیرحرفه‌ای پس از بازی با داماش در تمرینات پرسپولیس شرکت نکرد و علت شرکت نکردنش را "بیماری" مادرش عنوان کرد.

باقری از سال 1371 به طور حرفه‌ای فوتبالش را در تراکتورسازی آغاز کرد. او دو سال بعد به کشاورز رفت و با درخشش خود در این تیم تهرانی جذب پرسپولیس شد. باقری پس از انجام بازی‌های درخشان در پرسپولیس و تیم ملی راهی آرمینیا بیله‌فلد آلمان شد و در مدت 51 بازی 4 گل برای این تیم به ثمر رساند. او سپس به صورت قرضی به النصر امارات رفت و تنها 8 بازی برای این تیم انجام داد. بازیکن محبوب تیم ملی سپس با پیوستن به چارلتون انگلیس نخستین بازیکن ایرانی حاضر در لیگ برتر انگلیس لقب گرفت اما نتوانست به فوتبال در این کشور ادامه دهد و به خاطر خانواده‌اش تصمیم گرفت به آسیا بازگردد. باقری پس از چارلتون، السد قطر را برای ادامه فوتبال انتخاب کرد و کمتر از یک فصل برای این تیم قطری بازی کرد، اما سرانجام دوباره به پرسپولیس بازگشت. باقری هشت سال است که به طور مداوم برای پرسپولیس بازی می‌کند. وی از هشت سال پیش تاکنون در 178 بازی برای پرسپولیس به میدان رفته و موفق شده 29 گل برای این تیم به ثمر برساند.

باقری در هشت آذر 76 گل مهم تیم ملی ایران را در بازی تاریخی برابر استرالیا به ثمر رساند و موجبات آن پیروزی به یادماندنی را فراهم کرد.

باقری مهر ماه گذشته و پس از 87 بازی ملی در بازی دوستانه ایران برابر برزیل از فوتبال ملی خداحافظی کرد. او در 87 بازی 50 گل برای تیم ایران به ثمر رساند و گلزن‌ترین هافبک تاریخ فوتبال ایران لقب گرفت.

کد خبر 121903

برچسب‌ها

دیدگاه خوانندگان

آخرین خبرهای بازار