همشهری آنلاین: سخنگو و مدیرکل روابط عمومی و اطلاع‌رسانی سازمان انرژی اتمی ایران شایعات رسانه‌ای درباره گروگانگیری امیرحسین شیرانی را با مقوله هسته‌ای کشورمان، بی‌ا‌‌رتباط دانست

انرژی هسته‌ای

به گزارش ایسنا،حمید خادم‌قائمی با اشاره به این‌که « امیرحسین شیرانی مدت کوتاهی به عنوان کارگر جوشکار و سپس راننده در یکی از شرکت‌های طرف قرارداد سازمان مشغول به کار بوده است» افزود: پس از مدتی به جهت پاره‌ای اقدامات خارج از عرف اداری، عدم صلاحیت وی جهت کار در آن مجموعه احراز گشته اخراج می‌گردد. لذا اولا ایشان هیچ‌گونه رابطه‌ استخدامی با سازمان انرژی اتمی ایران ندارد و ثانیا گرفتاری وی در دام گروهک تروریستی مذکور جنبه‌ شخصی داشته و ارتباطی به مقوله‌ هسته‌ای کشور ندارد.

 وی افزود: به نظر می‌رسد این موضوع ترفندی جهت اخاذی و یا احتمالا نوعی بهره‌برداری سیاسی می‌باشد که از نظر سازمان انرژی اتمی فاقد ارزش می‌باشد. لذا نامبرده هیچ‌گونه ارتباطی با سازمان انرژی اتمی ایران ندارد.

 ربوده شدن امیرحسین شیرانی ارتباطی به جندالله ندارد

 رئیس کل دادگستری استان اصفهان نیز با تایید خبر ربوده شدن فردی به نام "امیر حسین شیرانی"، ارتباط این گروگانگیری با گروهک جندالله و اشتغال این فرد را در سازمان انرژی اتمی تکذیب کرد.

 غلامرضا انصاری  با تکذیب ربوده شدن یکی از کارمندان هسته‌ای کشورمان که گروهک تروریستی جندالله مدعی آن شده بود، اظهار کرد: به نظر می‌رسد ربوده شدن امیر حسین شیرانی مربوط به اختلاف حسابی شخصی در زمینه مسایل مالی با گروهی از قاچاقچیان مواد مخدر ساکن در سیستان و بلوچستان است و هیچ ارتباطی با گروهک جند الله ندارد.

 وی همچنین با تکذیب این‌که وی کارمند هسته‌ای ایران است، افزود: امیر حسین شیرانی چند سال قبل به عنوان راننده در یکی از شرکت‌های وابسته به انرژی اتمی مشغول به کار بوده و اینطور نیست که کارمند انرژی هسته‌ای باشد.

 ادعای گروهک تروریستی جندالله درباره ربودن یکی از کارمندان هسته‌ای ایران

روز شنبه روزنامه الدستور، چاپ اردن گزارش داد که گروهک تروریستی جندالله در بیانیه‌ای مدعی شد که یکی از کارمندان هسته‌ای ایران در شهر اصفهان را ربوده است.

 گروهک تروریستی جندالله در این بیانیه ادعا کرد که « عناصری از این گروهک در انجام یک عملیات "اطلاعاتی" در شهر اصفهان یکی از کارمندانی را که در تاسیسات هسته‌ای ایران کار می‌کرده، ربوده‌اند.

 این گروه این عملیات را چند روز پیش انجام داده است. اما در آن به تاریخ دقیق این عملیات اشاره‌ای نشده است. تنها به نام امیرحسین شیرانی پسر محمد شیرانی متولد 1971 به عنوان گروگان اشاره شده است.

 عناصر جندالله این شخص را پس از ربودن به کوه‌های بلوچستان منتقل و به‌زودی تصاویر ویدئویی و عکسی از اعترافات وی را منتشر خواهند کرد.»

به گزارش ایسنا گروهک تروریستی جندالله که سرکرده آنان به نام عبدالمالک ریگی چندی پیش دستگیر و به دار مجازات آویخته شد، از گروه‌های تروریستی در شرق کشور است که بر اساس اعترافات سرکرده آن‌ها، توسط سازمان‌های اطلاعتی موساد و سیا حمایت می‌شوند.

کد خبر 117964
منبع: همشهری آنلاین

برچسب‌ها

دیدگاه خوانندگان امروز

پر بیننده‌ترین خبر امروز