همشهری آنلاین: درپی حمله تروریستی در کراچی که 82 کشته و زخمی به جا گذاشت تدابیر امنیتی در اطراف مساجد و حسینیه ها در شهرهای پاکستان افزایش یافت.

تدابیر امنیتی در کراچی

به گزارش واحد مرکزی خبر از اسلام آباد، پلیس پاکستان روز جمعه اعلام کرد: تدابیر امنیتی در جریان برگزاری نماز جمعه در شهرهای مختلف به ویژه در اطراف حسینه ها و مساجد این کشور افزایش یافته است.

پلیس پاکستان همچنین از مردم این کشور خواست تا در نزدیکی اماکن مذهبی ، هرگونه حرکت مشکوکی را به اطلاع نیروهای پلیس امنیتی برسانند.

شب گذشته دو انتحارکننده که قصد داشتند به آرامگاه سید عبدالله شاه قاضی از عرفای معروف اهل تسنن پاکستان در کراچی وارد شوند پس از ممانعت نگهبان‌ها ، کمربند انفجاری خود را منفجر کردند که براثر آن 12 نفر کشته و 70 تن دیگر زخمی شدند.

طالبان محلی پاکستان مسوولیت این حمله تروریستی را برعهده گرفته است.

طالبان محلی در پاکستان پیش از این نیز مسوولیت چند بمبگذاری و حمله انتحاری را در آرامگاههای عرفای معروف اهل تسنن در شهرهای لاهور ، اسلام آباد ، سوات و پیشاور پاکستان بر عهده گرفته اند.

شب گذشته و صبح امروز بسیاری از شخصیت های مذهبی در پاکستان حمله تروریستی شب گذشته در کراچی را محکوم کردند و قرار است امروز بعد از برگزاری نماز جمعه در چند شهر پاکستان از جمله کراچی و لاهور راهپیمایی اعتراض آمیز علیه حملات طالبان محلی برگزار شود.

کد خبر 117815
منبع: همشهری آنلاین

برچسب‌ها

دیدگاه خوانندگان

وبگردی