همشهری آنلاین: پنجشنبه شب (۱۶ سپتامبر/25 شهریور) نخستین دیدارهای لیگ فوتبال اروپا برگزار شد. بایر لورکوزن، بوروسیا دورتموند و اشتوتگارت، سه نماینده آلمان در این پیکارها، نخستین آزمون خود را با موفقیت پشت سرگذاشتند و هر یک ۳ امتیاز کسب کردند.

uefa

تیم‌های بایر لورکوزن، بوروسیا دورتموند و اشتوتگارت که آلمان را در پیکارهای فصل جدید لیگ فوتبال اروپا نمایندگی می‌کنند، اگر چه تا کنون در سطح رقابت‌های بوندس‌لیگا چهره‌ای متفاوت از خود به نمایش گذاشته‌اند، اما هر سه توانستند اولین دیدار خود در چارچوب رقابت‌های لیگ اروپا را با پیروزی به پایان ببرند.

در میان نمایندگان آلمان در لیگ اروپا، باشگاه اشتوتگارت تنها تیمی است که در سه دیدار نخستین بوندس‌لیگا، سه شکست پیاپی را متحمل شده و بدون امتیاز در قعر جدول رده‌بندی به سر می‌برد.

در اولین بازی در سطح اروپا اما اشتوتگارتی‌ها موفق شدند بازی خوبی از خود نشان دهند و در گروه H، حریف سوئیسی خود یانگ بویز برن را ۳ بر 0 شکست دهند.

در دیگر دیدار گروه H در پیکارهای لیگ اروپا، تیم ختافه از اسپانیا با نتیجه ۲ بر ۱ از سد حریف دانمارکی خود، اودنسه گذشت.

در گروه B، باشگاه بایر لورکوزن موفق شد مهمان دانمارکی خود، روزنبرگ تروندهایم را ۴ بر 0 مغلوب کند و در صدر جدول قرار گیرد. در دیگر دیدار این گروه، تیم یونانی آریس سالونیکی با نتیجه 1 بر 0 تیم اتلتیکو مادرید از اسپانیا را شکست داد.

به گزارش دویچه‌وله، سومین نماینده‌ آلمان در لیگ اروپا، بوروسیا دورتموند نیز در نخستین نبرد خود کامیاب شد. بازیکنان دورتموند در دیداری پرگل در گروه J، با نتیجه ۴ بر ۳ از سد میزبان اوکراینی خود، کارپاتی لویو گذشتند. درخور توجه آنکه بازیکنان دورتموند علیرغم آنکه ۲ بر ۳ از حریف عقب بودند، توانستند ورق را برگردانند و بازی را در نهایت به سود خود به پایان برند. در دیگر دیدار این گروه، باشگاه اسپانیایی اف ث سویا با سه گل مغلوب باشگاه فرانسوی پاری سن ژرمن گردید.


در گروه A یوونتوس ایتالیا در دل آلپی شهر تورین برابر میهمانش لخ پوزنان لهستان به تساوی 3 بر 3 رضایت داد. در همین گروه سالزبورگ اتریش با دو گل از منچستر سیتی شکست خورد.


در گروه C لفسکی صوفیا از بلغارستان 3 بر 2 گنت بلژیک را مغلوب کرد و لیل فرانسه 1 بر 2 به اسپورتینگ لیسبون پرتغال باخت.


در گروه D هم کلوب بروژ بلژیک به تساوی 1 بر 1 برابر پائوک سالونیکی یونان رسید و دینامو زاگرب کرواسی 2 بر 0 از سد ویارئال اسپانیا گذشت.


در گروه E آلکمار هلند 2 بر 1 شریف مولداوی را برد و دینامو کی‌ِف اوکراین به تساوی 2 بر 2 مقابل بوریسوف روسیه رضایت داد.


در گروه F لوزان سوئیس با سه گل از زسکا مسکو شکست خورد و اسپارتاپراگ چک 3 بر 2 بر پالرموی ایتالیا غلبه کرد.


در گروه G آ.ا. آتن یونان 3 بر 1 بر هایدوک اشپیلت کرواسی چیره شد و اندرلشت بلژیک 1 بر 3 مغلوب زنیت روسیه شد.


در گروه I دبرسن مجارستان با 5 گل شکست سنگینی را مقابل متالیست اوکراین متحمل شد و آیندهوون هلند 1 بر 1 مقابل سمپدوریا به تساوی رسید.

در گروه K تیم فوتبال لیورپول انگلیس در آنفیلد، ورزشگاه خانگی خود 4 بر 1 استوا بخارست رومانی را شکست داد و ناپل ایتالیا بدون گل در برابر اوترخت هلند متوقف شد.


و در گروه L بشیکتاش ترکیه با یک گل زسکا صوفیه بلغارستان را برد و پورتوی پرتغال با سه گل راپیدوین اتریش را درهم کوبید.

 

کد خبر 116251
منبع: همشهری آنلاین

برچسب‌ها

پر بیننده‌ترین اخبار فوتبال ايران

دیدگاه خوانندگان امروز

پر بیننده‌ترین خبر امروز