همشهری آنلاین: گروهی فعال ایمنی ترافیک در کانادا با نصب تصاویری سه بعدی بر روی خیابان‌های نزدیک به مدارس قصد دارند با تغییر دادن نگرش راننده‌ها، رفتار آنها را درباره سرعت رانندگی و احتیاط بیشتر تغییر دهند

تصویر سه بعدی کودک

اگر در هنگام رانندگی در خیابانی در نزدیکی یک مدرسه دختربچه‌ای را ببینید که به دنبال توپ خود جلوی خودروی شما پریده است، چه عکس‌العملی از خود نشان می‌دهید؟

یک گروه ایمنی در کانادا امیدوارند راننده با دیدن چنین صحنه‌ای از سرعت خود بکاهد و درباره میزان سرعت خودروی خود در محدوده مدارس فکر کند. اما منتقدان معتقدند چنین تصویری می‌تواند راننده‌ها را ترسانده و منجر به بروز تصادف شود.

با این حال سالانه 400 مرگ و میر ناشی از تصادف با خودروها در بریتیش کلمبیای کانادا، خطر سرعت در رانندگی را جدی‌تر از آن خواهد کرد که گروه Preventable از طرح کشیدن تصاویر سه بعدی در خیابان‌های مشرف به مدارس برای جلب توجه و کاهش سرعت راننده خودروها منصرف کند.

تصویر سه بعدی کودک در خیابانها

این گروه، تصاویر سه بعدی دختر بچه‌ای را که در حال دویدن به دنبال یک توپ است را با همکاری شرکت ایمنی ترافیک BCAA فراهم آورده است. این تصویر از فاصله 15 متری شکلی سه بعدی به خود می‌گیرد و این ویژگی تا زمانی که خودرو به فاصله سه متری از تصویر برسد، پابرجا خواهد ماند اما از فاصله سه متر به بعد راننده متوجه نقاشی بودن تصویر خواهد شد.

به گزارش خبرگزاری مهر، اکنون گروه Preventable (قابل پیشگیری) به منظور بررسی تاثیر این تصاویر بر روی راننده‌ها و دیدن عکس‌العمل آنها، تصاویر را تحت نظر گرفته‌اند. به گفته سخنگوی این شرکت برای تغییر دادن رفتار انسان‌ها باید نگرش آنها را نسبت به موضوعی تغییر داد و گاه برای تغییر دادن نگرش باید با افراد مقابله کرد.

 

کد خبر 115953
منبع: همشهری آنلاین

برچسب‌ها

دیدگاه خوانندگان امروز

پر بیننده‌ترین خبر امروز

دیدگاه خوانندگان

اخبار بازار و کسب و کار

خواندنی‌ها