دوشنبه ۴ مرداد ۱۳۸۹ - ۰۹:۵۵
۰ نفر

همشهری آنلاین: معاون محیط انسانی سازمان حفاظت محیط زیست از ارائه کمکهای فنی و کارشناسی ایران به کارشناسان عراقی در زمینه مقابله با بیابان زایی و مهار بیابان خبر داد.

rizgard

گرد و غبار مختل کننده زندگی را که چندسالی است گاه و بی گاه به شهرهای ایران سرک می کشد، بسیاری از کارشناسان سوغات بیابان های عراق می دانند. حالا قرار است کارشناسان ایرانی به کمک عراق ها بروند تا با مهار بیابان های خشک و بی آب و علف، چاره ای برای هجوم ریزگرد ها به شهرهای ایران بیابند.

علی محمد نوریان، معاون محیط انسانی سازمان حفاظت محیط زیست عصر یکشنبه در حاشیه دهمین نمایشگاه محیط زیست در جمع خبرنگاران با اشاره به ورود یک هیئت هشت نفره از وزارت محیط زیست عراق به ایران در هفته آینده به منظور انتقال تجربه در زمینه مهار بیابان زایی و کنترل ریزگردها گفت: این هیئت برای اجرای تصمیمات اتخاذ شده در جلسه مشترک دو کشور در عراق به ایران سفر می کند. طبیعی است که دوره های آموزشی و بازدیدهایی نیز برای این هیئت در نظر گرفته شده تا با فعالیتهای ما در سطح ملی آشنا شوند.

به گفته نوریان، رئیس هیئت فوق دکتر کمال معاون وزیر محیط زیست عراق است و هیئت همراه او نیز سه نفر از مدیران کل وزارت محیط زیست عراق و چهار نفر نیز کارشناسان این وزارتخانه هستند: «پیشنهادی که آنها برای زمان حضور در ایران داشتند به دلیل تداخل با برخی فعالیتهای داخلی توسط ما تغییر کرد. پیشنهاد ما این بود که از 12 مرداد ماه به ایران بیایند و در آخرین مذاکرات تلفنی که داشتیم آنها تاریخ 10 مرداد را اعلام کردند.»

حالا باید منتظر بمانیم و ببینیم رفت و آمد این هیات های کارشناسی چه تاثیری در ورود ریزگرد عربی به شهرهای ما خواهد داشت.

 

کد خبر 112418

برچسب‌ها

پر بیننده‌ترین اخبار محیط زیست

دیدگاه خوانندگان امروز

پر بیننده‌ترین خبر امروز