شنبه ۲۶ تیر ۱۳۸۹ - ۱۹:۴۸
۰ نفر

همشهری آنلاین: مدیر یک اداره دولتی در برلین به 260 کارمندانش عرق‌ریزانش در موج گرمایی که آلمان را فرا گرفته است، گفت می‌توانند به خانه‌شان بروند، و به این ترتیب شهرت آلمانی‌ها در کارآیی را مورد سوال قرار داد.

به گزارش خبرگزاری فرانسه از روزنامه محلی جنجالی BZ رئیس اداره تحقیقات درباره فرارهای مالیاتی ایمیلی به کارمندانش فرستاد و در آن گفت: "اگر اگر احساس می‌کنید که در این درجه حرارت نمی‌توانید کار کنید، می‌توانید خودتان تصمیم بگیرید و به خانه بروید."

اریک شلیفاک، رئیس این اداره در ایمیل‌اش که در روزنامه به چاپ رسیده است، نوشت: "این تصمیم باید قبل از اینکه از حال بروید، گرفته شود.. به مرخصی رفتن در چنین روزهایی در بسیاری از موارد تصمیم عاقلانه‌ای است که من کاملا آن را درک می‌کنم."

رئیس اداره نامه‌اش را امضای "با احترام به شما، غرق در عرق". روزنامه BZ این ماجرا در صفحه اولش با عنوان "هر کس عرق می‌کند به خانه برود" آورده است.

برلینی‌ها در هفته‌های اخیر با موج بی‌امان گرما روبه‌رو بوده‌اند که اغلب به بالای 30 درجه رسیده و رکوردی از لحاظ بالا بودن درجه حرارت ماه ژوئیه (تیر ماه) در آلمان به جای گذاشته است.

کد خبر 111784

برچسب‌ها

دیدگاه خوانندگان امروز

پر بیننده‌ترین خبر امروز