چهارشنبه ۲۲ اردیبهشت ۱۳۸۹ - ۱۱:۴۹

همشهری آنلاین: مایکروسافت آخرین ابزار خود در رقابت با گوگل را منتشر کرد

به گزارش بی‌بی‌سی، نسخه 2010 نرم‌افزار آفیس برای شرکت‌ها به صورت آنلاین و یا آزمایشی از طریق Technet قابل نصب است. گفتنی‌است که نسخه مخصوص فروش در فروشگاه‌ها در ماه ژوئن به بازار خواهد آمد.

نکته قابل توجه این نسخه برنامه‌ای به نام Office Web Apps‌ است که بسیاری از تحلیل‌گران معتقدند ابزار جدید مایکروسافت در مبارزه با سرویس Google Docs است.

همچنین به زودی نسخه آنلاین آفیس نیز به کاربران وب‌سایت‌های شبکه اجتماعی نظیر فیس‌بوک اجازه کار با این برنامه را می‌دهد.

Office 2010‌ دارای برنامه‌ای به نام Social Connector‌ است که می‌توان با آن از اطلاعات شبکه‌اجتماعی‌های MySpace و LinkedIn در نرم افزار Outlook استفاده کرد.

در یک سال اخیر جدال مایکروسافت و گوگل در بازار IT به شدت بالا گرفته‌است. مایکروسافت تمام توان خود را برای قدرتمند ساختن موتورجستجوی Bing به کار بسته و از طرفی دیگر گوگل برای انتشار سیستم عامل Chrome OS آماده می‌شود.[گوگل سیستم عامل کامپیوتر تولید می‌کند]

البته رقابت گوگل و مایکروسافت در زمینه نرم‌افزارهای Office و Google Docs از سال 2006 با انتشار سرویس آنلاین Docs گوگل شروه شد.

گفتنی‌است سرویس Docs نرم‌افزاری آنلاین است که به کاربران اجازه ویرایش متن، کار در یک صفحه گسترده و برنامه نمایش اسلاید مانند Power Point را می‌دهد و در حال حاضر تنها 4 درصد بازار را دردست دارد.

این در حالی است که مایکروسافت آفیس 94 درصد بازار را در دست دارد و اکثر مشتریان آن شرکت‌ها و سازمان‌ها هستند.

کد خبر 107300

برچسب‌ها

دیدگاه خوانندگان

آخرین خبرهای بازار