همشهری‌آنلاین: خبرنگار یک مجله IT برای لوح رایانه آی‌پد آزمایشات عجیبی تجویز کرد تا میزان مقاومت این محصول جدید اپل را ارزیابی کند

نتایج این آزمایشات نشان داد که وقتی آی پد با آب و صابون شسته شود خراب می‌شود.

به گزارش مهر، تیم موینیهان خبرنگار مجله Pc World آزمایشات بسیار سختی را برای ارزیابی مقاومت آی پد انجام داد. [آی‌پد در بازار]

وی در این آزمایشات، آی پد را را با یک میخ بزرگ خش انداخت. سپس فنجان قهوه را روی صفحه نمایشگر آن ریخت.

در مرحله بعدی برای حرکت دادن آیکن‌ها بر روی نمایشگر وی به جای انگشت از تکه های شیرینی استفاده کرد.

همچنین آزمایشات را وارد مرحله پیچیده‌تری کرد به طوری که این خبرنگار آی- پد را زیر شیر ظرفشویی با آب و صابون شست و پس از آن 3 یا 4 مرتبه آن را بر روی موکت کف دفتر خود پرت کرد.

نتیجه

این خبرنگار در فیلمی که از آزمایشات خود تهیه کرده است در خصوص نتیجه این تست اظهار داشت که آی- پد نسبت به هر نوع خش خوردگی کاملا مقاوم است. زمانی که قهوه روی آن می‌ریزد همچنان امکان جستجو و کار با آن وجود دارد اما وقتی به تکه‌های شیرینی آغشته می‌شود نوشتن با صفحه کلید مجازی آن دشوار می‌شود.

وی در مورد آزمایشات سخت‌تر خاطرنشان کرد: آی پد هیج مقاومتی در برابر چند بار سقوط از بلندی ندارد و از آنجا که این محصول جدید اپل ضد آب نیست، شستن آن با آب و صابون به مدت دو دقیقه قطعا موجب خرابی کامل این دستگاه می‌شود.

این آزمایشات در شرایطی انجام شد که اپل اعلام کرده در اولین روز عرضه رسمی این محصول جدید بیش از 30 هزار دستگاه آی پد به فروش رسیده است.

کد خبر 104467

برچسب‌ها

دیدگاه خوانندگان

آخرین خبرهای بازار