همشهری آنلاین: یک بررسی جدید نشان می‌دهد ظاهرا زنانی که برای جلوگیری از بارداری‌های آینده لوله‌های‌شان را می‌بندند، پس از این عمل دچار افزایش خطر اختلال کارکرد جنسی نمی‌شوند.

به گزارش خبرگزاری رویترز پژوهشگران در بررسی‌شان دریافتند زنانی که این عمل را انجام داده‌اند در معرض خطر کمتر برخی از مشکلات جنسی هستند و نسبت به زنان دیگر از زندگی جنسی‌شان احساس رضایت بیشتری دارند.

جراحی بستن لوله‌های زن، شامل بستن لوله‌های فالوپ می‌شوند که تخمدان‌ها به رحم ارتباط می‌دهند. این عمل ممکن است پس از زایمان طبیعی یا سزارین یا از طریق جراحی لاپاراسکوپی با ایجاد یک یا دو برش کوچک روی شکم انجام شود.

در این بررسی که بر 2721 زن استرالیایی انجام شدنشان داده شد که زنانی که لوله‌های‌شان را بسته‌اند با احتمال کمتری مشکلات جنسی را گزارش می‌کنند و رضایت بیشتری از زندگی جنسی‌شان دارند.

 این پژوهشگران دلیل اینکه بستن لوله‌ها در زنان به کارکرد جنسی بهتر آنها می‌انجامد، را دقیقا نمی‌دانند، اما می‌گویند ممکن است علت به برطرف شدن اضطراب زن از بارداری ناخواسته احتمالی مربوط باشد.

البته آنها تاکید می‌کنند که بستن لوله‌ها تنها یک روش ضدبارداری است و تنها برای زنانی توصیه می‌شود که نمی‌خواند در آینده باردار شوند.

 این روش خطر خونریزی و عفونت مربوط به عمل را دارد و بسته شدن ناکامل لوله‌ها ممکن است از هر 200 مورد در یک مورد رخ دهد و زن را در معرض بارداری ناخواسته قرار دهد.

کد خبر 104174

برچسب‌ها

دیدگاه خوانندگان