«حلیمه عَدِن» که در مدت کوتاهی معروف‌ترین مدل محجبه جهان شد، با حرفه و دنیای مدلینگ خداحافظی کرد.

به گزارش همشهری آنلاین، «حلیمه عَدِن» اولین مدلی است که در «کت‌واک» با حجاب ظاهر شده و حالا بعد از رسیدن به شهرت و محبوبیت می‌گوید به خاطر عقاید مذهبی‌اش حرفه مدلینگ را کنار می‌گذارد و دیگر در این حوزه فعالیت نخواهد کرد.

حلیمه عدن در پیامی در صفحه اینستاگرامش نوشت: همه‌گیری ویروس کرونا به من این فرصت را داد که در مورد ارزش‌های دینی خود به عنوان یک زن مسلمان فکر کنم. داشتن حجاب مثل سفری می‌ماند که با فراز و نشیب‌های بسیار زیادی همراه است. خودم را سرزنش می‌کنم که چرا بیشتر به دنبال فرصت‌ها بودم و از آنچه در واقع مهم است غافل بودم.

گاردین در این باره نوشت: «حلیمه عَدِن» آمریکایی اولین مدل مسلمانی است که با حجاب بر صحنه نمایش «کت واکِ» بزرگ‌ترین برندهای پوشاک جهان از جمله «Yeezy» (متعلق به «کانیه وست») ظاهر شد و بسیار مورد ستایش هم قرار گرفت.

عدن پستی از خود در کمپین ریحانا با عنوان «زیبایی متناسب» به اشتراک گذاشت و نوشت: بگذارید لباسی را که با خود آورده‌ام بپوشم. این همان دختر واقعی است که من به آن بازگشته‌ام، حلیمه واقعی! 

او در مورد احساسش به این‌که در اقلیت است می‌گوید: «اقلیت بودن در یک اقلیت»؛ من مد و فشن را مقصر می‌دانم زیرا باعث شده حضور زنان مدل مسلمان در این صنعت کمرنگ باشد و همین امر موجب شده حجاب ‌به‌خوبی شناخته و درک نشود.

جدیدترین خبرها و رویدادها را در اینستاگرام همشهری آنلاین بخوانید (کلیک کنید)

  • حجابم به هیچ عنوان قابل مذاکره نیست

فارس نیز مطلبی به این مدل اختصاص داد و درباره او به نقل از گاردین نوشت: «حلیمه عدن» سال گذشته در گفت‌وگو با مجله «آبزروِر» (Observer) گفت که در قرارداد مدلینگ که با «آی ام جی»(IMG) امضاء می‌کند، حجابش اصلا قابل مذاکره نیست: حجاب قابل مذاکره نیست زیرا فکر نکنم مردم (دنبال کننده مدل‌ها) گوش شنوا داشته باشند، کاملا مشخص است که آنها از مدلینگ چه انتظاری دارند...

حلیمه عدن متولد ۱۹ سپتامبر ۱۹۹۷ یک مدل مد آمریکایی است. او نخستین زن برجسته باحجاب است که در مراسم میس مینه سوتا آمریکا تا مرحله نیمه نهایی رفت. پس از شرکت در این مراسم، حلیمه به خاطر حجاب اسلامی‌اش توجه‌ها را به خود جذب کرد و به عنوان مدل IMG شناخته شد.

عدن در اردوگاه پناهندگان در کنیا متولد شد و در شش سالگی به ایالات متحده نقل مکان کرد و در سنت ابر، مینه سوتا مستقر شد. همکلاسی‌های حلیمه در دبیرستان آپولو برای بازگشت او به مدرسه خود رای دادند. او دانشجوی دانشگاه دولتی سنت ابر است.

عدن اولین مدل با حجاب است که در راهروی مدلینگ قدم زد و با نمایندگی‌های بزرگی قرارداد امضا کرد. او در ماه ژوئن ۲۰۱۷ برای اولین بار روی جلد مجله ووگ عربی، آلور و مجله ووگ انگلیسی بریتانیا رفت و پس از آن مجری چند برنامه تلویزیونی شد.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.

برچسب‌ها