مانور ستاد برف‌روبی منطقه ۶ تهران با همکاری شهرداری منطقه، پلیس راهور، سازمان آتش‌نشانی، بسیج، سازمان پسماند، نیروهای شهربان و ... در حضور معاون خدمات شهری شهرداری تهران برگزار شد.

به گزارش خبرنگار همشهری آنلاین، دکتر تورج فرهادی، شهردار منطقه ۶ تهران درباره این مانور گفت: این مانور به منظور تمرین آمادگی خدمتگزاران مردم برای مقابله با خطرات احتمالی در پی بارش‌های پائیز و زمستان بویژه در زمان بارش برف اجرا شد.

وی با اشاره به مشکلاتی که به هنگام بارش‌های سنگین برف در تردد شهروندان و خودروها ایجاد می‌شود، افزود: در این مانور به نوعی نقش همه نیروهای حاضر در عملیات مقابله با اختلالات ناشی از بارش‌های سنگین، مرور شد. همچنین علاوه بر تعیین پست‌ها و وظایف در زمان بارش‌های سنگین، نقاطی که نیروها برای رفع خطرات و احتمالی باید حضور پیدا کنند نیز جانمایی شد.

شهردار منطقه ۶ تهران افزود: غافلگیری شهرداری و پلیس و سایر نیروها در زمان بارش‌های سنگین که بخواهد به اختلال در تردد شهروندان و خودروها منجر شود، پذیرفته نیست. بنابراین مانور ستاد برف‌روبی برگزار شد تا در عمل آمادگی نیروها سنجیده شود.

فرهادی با بیان اینکه امسال از آمادگی بیشتری نسبت به سال گذشته در مواجهه با مخاطرات ناشی از بارش‌های سنگین برخوردار هستیم، خاطرنشان کرد: سال گذشته با برگزاری مناقصه نسبت به تعیین پیمانکار جهت برف‌روبی اقدام می‌شد و پیمانکار در اختیار منطقه قرار می‌گرفت اما امسال علاوه بر اینکه از پیمانکار هم استفاده می‌شود، ظرفیت خود نیروهای شهرداری و همچنین نیروها و تجهیزات سازمان پسماند شهرداری را هم پای کار آورده‌ایم.

شهردار منطقه ۶ تهران تصریح کرد: تجهیزات سازمان پسماند بر اساس شیب ناحیه‌ها و نیازهای منطقه در سطح منطقه ۶ تهران توزیع می‌شود تا امسال شرایط بهتری در زمان بارش برف داشته باشیم.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
۷ آذر ۱۳۹۹ - ۱۴:۲۱