همشهری آنلاین: یک شرکت خودروسازی، کروات خودروی سریع Concept_One را عرضه کرده است که خودروی فوق الکتریک خوانده می‌شود و به لطف برخورداری از باتری ۹۱ کیلووات ساعتی خود دارای قدرت هزار و ۸۸ اسب بخار است.

به گزارش مهر، شرکت خودروسازی ریماک فعلا قصد دارد فقط 88 نسخه از این مدل را تولید کند اما در این بین شایعاتی شنیده می‌شود مبنی بر اینکه این محصول در سال 2015 و با قیمت هر دستگاه یک میلیون دلار روانه بازار می‌شود.

باتری 91 کیلووات ساعتی این خودرو سرعت فوق سریعی را برای 4 موتور الکتریکی ایجاد می‌کند که هر یک در بالای چرخ‌ها قرار گرفته‌اند. هر یک از این سیستم‌ها به طور مجزا و مستقل کار می‌کنند و در هر ثانیه می‌توانند صدها بار، شتاب بگیرند و از شتاب خود بکاهند، سیستمی که ریماک آن را بردار گشتاور کل چرخ AWTV می‌خواند.

این خودرو می‌تواند طی 2.8 ثانیه از سرعت صفر به 100 کیلومتر در ساعت برسد.

این خودرو توسط "میت ریماک" 24 ساله کروات ساخته شده است. وی گفت: ما کار را از یک کاغذ سفید آغاز کرده و ایده این بود که یک ابرخودروی استثنایی با مفهوم نیرومحرکه جدید بسازیم.

در مقام مقایسه می‌توان گفت سریع‌ترین خودروی جهان به نام "بوگاتی ویرون سوپر اسپورت" در 2.4 ثانیه از صفر به صد می‌رسد که خوردویی بنزینی است.

از بین خودروهای فوق سریع جهان می‌توان به چهارمین خودروی بنزینی سریع موسوم به "سالین اس 7 توین توربو" اشاره کرد که طی 2.8 ثانیه از صفر تا صد کیلومتر در ثانیه می‌رسد که از این نظر با ریماک قابل مقایسه است.

اگرچه این شرکت به طور رسمی اعلام نکرده است که "کانسپت وان " را چه زمانی به بازار عرضه می‌کند اما شایعات حاکی از آن است که این خودرو سال آینده روانه بازار خواهد شد.

طراح خوردوی کانسپت وان اظهار داشت آنچه که ما اینجا داریم یک ابرخودروی کاملا عملیاتی است که به اندازه بوگاتی قدرت دارد و به شیکی و لوکسی بنتلی است همه اینها در حالی است که خودروی ما حتی قطره‌ای هم بنزین مصرف نمی‌کند.

ریماک همچنین بر روی خودروی الکتریکی ارزان‌تری به نام e-M3 - موسوم به هیولای سبز- کار کرده است با این حال قیمت و زمان عرضه این خودرو نیز اعلام نشده است.

این خودرو می‌تواند طی 3.3 ثانیه از سرعت صفر به 100 کیلومتر بر ساعت برسد. این خودرو با خودروی برقی مدل Leaf نیسان قابل مقایسه است.

برچسب‌ها

دیدگاه خوانندگان امروز

پر بیننده‌ترین خبر امروز