همشهری‌آنلاین: همان‌طور که بارها در ماه‌های اخیر اعلام شده بود، اپل قصد دارد وارد دنیای تلویزیون‌های خانگی شود اما هیچ‌گونه جزئیاتی در رابطه با تلویزیون‌های این کمپانی گفته نشده بود.

اما روز گذشته آقای Brian White، تحلیلگر موسسه Topeka Capital Markets، اولین جزئیات این تلویزیون شگفت‌انگیز را منتشر کرد.

به گزارش دیجی‌کالا، طبق گفته آقای White، این تلویزیون که iTV نام خواهد داشت، در سال جاری میلادی معرفی و وارد بازار خواهد شد و تحول بسیار بزرگی در دنیای تلویزیون‌های هوشمند ایجاد خواهند کرد. لازم به ذکر است که آقای White این اطلاعات را از جلسات بین Apple و تامین کنندگان قطعات این تلویزیون استخراج کرده است.

این تلویزیون‌ها که در مدل‌هایی بین 50 تا 60 اینچ عرضه خواهند شد، از تعدادی قابلیت و امکان بسیار جالب بهره می‌برند که آن‌ها را از سایر تلویزیون‌های هوشمند موجود در بازار متمایز می‌کند.

اولین و جالب‌ترین امکان این تلویزیون iRing نام دارد. یک انگشتر بسیار کوچک که دور انگشت کاربر قرار گرفته و سپس کاربر می‌تواند کلیه فرمان‌های مربوط به تلویزیون را بدون نیاز به کنترل از راه دور و تنها از طریق فرمان‌های حرکتی انجام دهد.

اما iRing تنها وسیله کنترل این تلویزیون نخواهد بود. کاربرانی که از ساعت مچی iWatch این کمپانی نیز استفاده می‌کنند، می‌توانند تلویزیون خود را به راحتی و از طریق ساعت مچی خود کنترل کنند.

قابلیت جالب بعدی، mini iTV Screen نام دارد که یک تبلت کوچک بوده که همراه تلویزیون عرضه می‌شود و هر آنچه را که بر روی تلویزیون در حال نمایش است، به صورت بی‌سیم از تلویزیون دریافت کرده و نشان می‌دهد.

مزیت این دستگاه در این است که می‌توان آن را در منزل جابجا کرد و همچنان از دیدن برنامه های تلویزیونی لذت برد.

مدل ساده iTV قیمی معادل 1500 دلار داشته و مدل کامل که شامل iRing و mini ITV می‌باشد، 2500 دلار قیمت دارد.

برچسب‌ها

۱۹ فروردین ۱۳۹۲ - ۱۷:۳۱