همشهری آنلاین: زوجی هنرمند با استفاده از قطعات سالم خودروهای فرسوده و پسماندهای قابل استفاده صنایع چوبی، خانه‌ای ساختند که انرژی آن از نور خورشید تامین می‌شود

شاید خانه "مک گی" ها شبیه به بسیاری از خانه‌های دیگری باشد که در سرتاسر جهان ساخته می‌شوند، با این همه، کمی دقت نشان می‌دهد این خانه از ویژگی‌های منحصربه فردی برخوردار است.

بخش بالایی دیوارهای این خانه که توسط یک زوج به نام "مک گی" طراح، طراحی و ساخته شده است، از 100 قعطه سالم از سقف خودروهای فرسوده ساخته شده است، در راستای ساخت خانه‌ای که در آن از فناوری‌های سبز و مواد بازیافتی ساخته شده است، این زوج، قطعاتی از سقف خودروهای فرسوده و خاکستری رنگ را جمع آوری کرده و مورد استفاده قرار دادند.

سپس این قطعات در قطعات آجر مانندی بریده شده و برای تکمیل بخش بالایی و خارجی خانه مورد استفاده قرار گرفتند، این تکه‌های ماشینی ظاهری مانند سنگ را به دیوارهای این خانه بخشیده‌اند. بخش‌های پایینی دیوارهای این خانه مسکونی نیز از پوست درخت صنوبری پوشانده شده که در واقع پسماند صنعت مبلمان در کارولینای شمالی هستند.

به گزارش خبرگزاری مهر، برق این خانه با کمک نور خورشید و سلول‌های خورشیدی تامین می‌شود و در عین حال از سیستم پشتیبانی انرژی برخوردار است که تنها در هوای بارانی قابل دسترسی خواهد بود.

مواد به کار گرفته شده در ساخت این خانه از کمترین میزان مواد سمی برخوردار بوده و برای رنگ آمیزی در آن از رنگدانه‌های طبیعی زمینی و ترکیبات سویا استفاده شده است. همچنین مواد عایق کننده در این ساختمان از مواد سلولزی هستند.

تمامی مبلمان خانه از چوب‌های سالم پسماند صنایع مختلف در منطقه ساخته شده‌اند و کف چوبی خانه نیز با استفاده از صمغی گیاهی صیغل داده می‌شود.

برچسب‌ها

برچسب‌ها

۹ بهمن ۱۳۹۰ - ۰۷:۵۰