همشهری آنلاین- ندا شریف: با توجه به نوع وسایلی که باید داخل کمد دیواری قرار گیرد، آن را با طرحی خاص طوری سفارش دهید که تمام وسایل با نظمی خاص داخل آن قرار گرفته، دسترسی به آن‌ها آسان باشد.

با استفاده از تصاویر فوق:

- داخل کمد جایی خاص برای دراور، قفسه‌ها، جاکفشی و کشوها در نظر بگیرید.

- اگر اهل استفاده از کلاه‌های مختلف هستید، می‌توانید از در کمد دیواری برای قرار دادن کلاه استفاده کنید. از یک جای پارچه‌ای برای قرار دادن کلاه‌ها استفاده نمایید. کلاه‌های بزرگ‌تر را به قلاب‌های پایین آویزان کنید.

- کمربندها و جوراب‌ها را داخل یک کشوی بزرگ تقسیم‌بندی شده قرار دهید تا ظاهر منظمی پیدا کنند.

- یک جای مخفی را به لباس‌های کثیف اختصاص دهید. این کار را با استفاده از دو در به هم چسبیده که از پایین باز می‌شوند، انجام دهید. در داخل آن، سبد فلزی متحرک قرار دهید. در طبقه بالای این کمد برای دسترسی راحت‌تر، وسایل شوینده قرار دهید.

- اگر فضای زیادی برای کمد دیواری دارید، از کف تا سقف را تقسیم‌بندی کنید. طبقات مربع شکل را به کیف‌ها اختصاص دهید.

- جعبه‌های مکعبی با طرح‌های مختلف، وسایل ریز را در خود جا می دهند و ظاهر کمد بسیار تمیزتر معلوم می‌شود.

- لباس‌های ضخیم را به صورت تاشده روی قفسه‌ها بگذارید.

- برخی چوب‌لباسی‌ها مخصوص قرار دادن روسری است. 10 تا روسری را به راحتی می‌توانید داخل چوب‌لباسی سوراخ‌دار قرار دهید. به این ترتیب از به هم ریختن روسری‌ها داخل کشو جلوگیری می‌شود.

- در قسمت پایین کمد، یک جاکفشی چند طبقه در نظر بگیرید. با این نوع جاکفشی صبح‌ها مشکل انتخاب و پیدا کردن کفش نخواهید داشت.

- با استفاده از باکس‌های پارچه‌ای زیپ‌دار؛ پتو، بالش‌ و ملحفه‌های اضافی را داخل آن‌ها بگذارید. برای دسترسی آسان‌تر به نوع قرار دادن آن‌ها داخل باکس توجه کنید.

- از دو ردیف چوب‌لباسی استفاده کنید. پیراهن‌های مردانه را بالا و لباس‌های بلند را در قسمت پایین بگذارید.

- داخل طبقات از جعبه‌های مناسب با اندازه قفسه‌ها استفاده کنید و وسایل مختلف را داخل آن‌ها قرار دهید.

- داخل یکی از قفسه‌های بلند یک آینه، عطرها و اودکلن‌های مورد نظر، جعبه جواهرات و یک قاب‌عکس قرار دهید.

- با استفاده از برچسب‌های حروف آماده، محتویات داخل هر کشو را روی آن بنویسید تا وقت اضافه‌ای بابت پیدا کردن وسایل از شما گرفته نشود.

- با قرار جای مخصوص داخل کشو زیورآلات، آن‌ها را از هم تفکیک کنید.

- در داخل کمد، جای مجزا و باریکی را به اتو و میز آن اختصاص دهید. در بالای این قسمت یک میله متحرک برای قرار دادن لباس‌های اتو شده در نظر بگیرید.

- از میله‌های موازی در پایین کمد دیواری برای قرار دادن شلوارها استفاده نمایید. روی هر میله به راحتی دو شلوار و در مجموع 10 عدد جا خواهد گرفت. این چوب‌لباسی متحرک بوده و پیدا کردن شلوارها از طریق آن بسیار آسان است.

- با انتخاب چوب‌لباسی‌های چرخشی امکان استفاده از لباس‌ها، بدون چروک شدن آن‌ها فراهم می‌شود. این چوب‌لباسی‌ها با یک دگمه و در واقع با باتری کار می‌کنند.

- کشو کوچکی را برای قرار دادن موبایل، شارژر، ساعت، عینک و غیره به تفکیک اختصاص دهید. با تعبیه یک شیار در داخل کشو می‌توانید سیم شارژر را از داخل به برق وصل کرده و به راحتی موبایل خود را در جایی ثابت شارژ نمایید.

http://www.bhg.com

برچسب‌ها

برچسب‌ها

۲۷ آذر ۱۳۹۰ - ۰۹:۱۲