استان آذربایجان غربی

 • خسارت باران و تگرگ به شهرهای شمال غرب

  خسارت باران و تگرگ به شهرهای شمال غرب

  کاهش دمای هوا و بارش باران و تگرگ خسارت‌هایی را به برخی شهرهای شمال غرب کشورمان وارد کرد.  

 • هفته خنک در انتظار شمال غرب کشور

  هفته خنک در انتظار شمال غرب کشور

  آب‌ و هوای استان‌های شمال غرب کشور تا اواسط هفته جاری وضعیت ناپایدار جوی همراه با بارش‌های پراکنده خواهد داشت. به گزارش همشهری، اداره کل هواشناسی آذربایجان شرقی در اطلاعیه جوی پیش‌بینی کرده آب و هوای استان تا روز سه‌شنبه وضعیت ناپایدار جوی خواهد داشت.

 • تالار مرکزی ارومیه معطل تامین اعتبار

  تالار مرکزی ارومیه معطل تامین اعتبار

  نسا خلخالی-  ارومیه – خبرنگار: ارومیه با ۵۰۰ هزار نفر جمعیت به عنوان یکی از شهرهای هنردوست کشور مطرح است. این شهر همواره میزبان کنسرت‌های بزرگ از خواننده‌های نامی و برگزاری تئاترهای جالب توجه است.

 • قصه گهواره شکسته در گوش شیرخوارگان حسینی

  قصه گهواره شکسته در گوش شیرخوارگان حسینی

  همایش بـزرگ شیرخوارگان حسینی هم‌زمان با سراسر کشور در سوگ ۶ ماهه دشت کربلا در شهرهای مختلف استان‌های اردبیل، آذربایجان شرقی و آذربایجان غربی برگزار شد و قصه کودک شش‌ماهه صحرای کربلا و صاحب گهواره شکسته، پس از ۱۳۰۰ سال در نخستین جمعه ماه محرم در گوش هزاران شیرخواره حسینی با نوای لالا لالایی مادران نجوا شد.

 • میزبانی از شیرخوارگان حسینی در آذربایجان ‌غربی

  میزبانی از شیرخوارگان حسینی در آذربایجان ‌غربی

  همزمان با اولین جمعه ماه محرم‌الحرام(۸ شهریور) مراسم شیرخوارگان حسینی در ۷۰ نقطه آذربایجان غربی برگزار می‌شود.

 • نجات سرمایه‌گذاران از مارپیچ بوروکراسی

  نجات سرمایه‌گذاران از مارپیچ بوروکراسی

  نسا خلخالی-   ارومیه – خبرنگار : موضوع راه‌اندازی پنجره واحد سرمایه‌گذاری که از جمله مهم‌ترین و تاثیرگذارترین راه‌ها برای تسهیل در سرمایه‌گذاری داخلی و افزایش تجارت فرامرزی در آذربایجان غربی است، طی چند سال اخیر مورد توجه ویژه‌ای قرار گرفته است.

 • کشاورزی آذربایجان غربی گلخانه‌نشین‌ می‌شود

  کشاورزی آذربایجان غربی گلخانه‌نشین‌ می‌شود

  نسا خلخالی-  ارومیه - خبرنگار: یکی از مهم‌ترین مولفه‌های توسعه کشاورزی نوین و کاهش مصرف آب، حرکت به سمت توسعه و ترویج کشت‌های گلخانه‌ای است که با توجه به لزوم احیای دریاچه ارومیه، اهمیت آن بیش از قبل شده است؛ مساله‌ای که باید روند توسعه صنعت گلخانه‌ای را با سرعت بیشتری همراه کند.

 •  ارتفاعات لنین زیر پای ورزشکار نقده‌ای

   ارتفاعات لنین زیر پای ورزشکار نقده‌ای

  امید تنزیلی-  نقده - خبرنگار: «ناصر احدی»، کوهنورد محمدیاری، به عنوان تنها نماینده جمهوری اسلامی ایران با حضور در تور بین‌المللی کوهنوردی، به کوه لنین صعود کرد. قله ابن‌سینا یا لنین با ۷۱۳۴ متر ارتفاع در مرز کشورهای تاجیکستان و قرقیزستان قرار دارد و دومین قله مرتفع در این کشورها به شمار می‌رود.

 • سربالایی عبور از ام‌اس 

  سربالایی عبور از ام‌اس 

  نسا خلخالی -  ارومیه - خبرنگار : بر اساس اعلام انجمن حمایت از بیماران ام‌اس آذربایجان غربی، تعداد مبتلایان این بیماری در حال افزایش است و سالانه ۳۰۰ نفر به جمعیت بیماران تحت پوشش این انجمن افزوده می‌شود.

 • گلدی گینه ماه عزا  یا حسین (ع)

  گلدی گینه ماه عزا  یا حسین (ع)

  فرزاد ملازاده-  خبرنگار: مردم استان‌های شمال غرب از گذشته ارادت خالصانه و خاصی به امام حسین(ع) و برادر باوفایش حضرت اباالفضل (ع) داشته‌اند و دارند.

 • فوتبال بانوان ارومیه؛ پرشور و بدون حمایت 

  فوتبال بانوان ارومیه؛ پرشور و بدون حمایت 

  نسا خلخالی-  ارومیه – خبرنگار : هرچند ورزش اول در شهر ارومیه والیبال است و این شهر به عنوان شهر عشاق والیبال معروف شده است اما بسیاری از جوانان ارومیه‌ای تابستان‌های خود را در سالن‌های ورزشی به فوتبال می‌گذرانند.

 • غفلت شهرداری ارومیه از کسب درآمد ۱۸ میلیارد تومانی

  غفلت شهرداری ارومیه از کسب درآمد ۱۸ میلیارد تومانی

  نسا خلخالی-  ارومیه – خبرنگار : زباله‌گردی یکی از معضلاتی است که در سال‌های اخیر افزایش یافته، به طوری که در هر ساعت از شبانه‌روز و با هر رنج سِنی می‌توان چنین افرادی را بر سر مخازن جمع‌آوری زباله دید.

 • آغاز هفته عمران در استان‌های شمال‌ غرب 

  آغاز هفته عمران در استان‌های شمال‌ غرب 

  با آغاز هفته دولت پروژه‌های مختلف در استان‌های آذربایجان شرقی، آذربایجان غربی و اردبیل افتتاح و کلنگ‌زنی خواهند شد.

 • ستادی برای ساماندهی سواحل دریاچه ارومیه

  ستادی برای ساماندهی سواحل دریاچه ارومیه

  نسا خلخالی-  ارومیه – خبرنگار: دریاچه ارومیه به عنوان بزرگ‌ترین دریاچه داخلی کشور، بزرگ‌ترین دریاچه شور خاور میانه و ششمین دریاچه آب شور دنیا پیش از دوران بحرانی خشکسالی، میزبان هزاران گردشگر بوده و این اتفاق امسال با توجه به محقق شدن طرح‌های احیا و به لطف بارش‌های خوب با استقبال ویژه‌تری روبه‌رو شده است.

 • کودکان نامرئی کار

  کودکان نامرئی کار

  نسا خلخالی- ارومیه – خبرنگار : کودکان کار آذربایجان غربی با فروش آدامس، فال، شکلات، پاک کردن شیشه خودروها در چهارراه‌ها و حتی اسفند دود کردن در خیابان‌های شهر کودکی خود را سپری می‌کنند و به امید دنیایی بهتر، در رسیدن به این آرزوهای یخ‌زده روزگار می‌گذرانند.

 • ضربه مدیریت سنتی به تولید آذربایجان غربی

  ضربه مدیریت سنتی به تولید آذربایجان غربی

  نسا خلخالی-  ارومیه – خبرنگار: سال‌هاست مجموعه پارک علم و فناوری با هدف توسعه نوآوری و انجام کارهای دانش‌بنیان ایجاد شده است تا بتواند نیازهای فناورانه و نخبگان هر منطقه‌ای را پاسخ‌گو باشد. اما به نظر نمی‌رسد این ظرفیت تاکنون مورد توجه قرار گرفته باشد.

 • رنج گلمانی‌ها از مهرنشینی

  رنج گلمانی‌ها از مهرنشینی

  مریم عزیزی -  ارومیه – خبرنگار: سال‌ها پیش کلنگ ساخت مسکن مهر شهرک گلمان در ۱۵ کیلومتری ارومیه بر زمین زده شد و هم مردم برای ثبت‌نام صف کشیدند تا با کمترین هزینه، مالک بهترین امکانات باشند.

 • کوچه‌های خاکی ارومیه در اولویت آسفالت

  کوچه‌های خاکی ارومیه در اولویت آسفالت

  آسفالت‌ریزی در شهر ارومیه در حال انجام و اولویت با معابر خاکی است که بعد از اتمام کوچه‌های خاکی، آسفالت خیابان‌ها روکش و ساماندهی می‌شود.

 • ۹۴۷۰  کارگر استان‌های شمال‌غرب در خطر بیکاری

  ۹۴۷۰  کارگر استان‌های شمال‌غرب در خطر بیکاری

  مریم سرخوش - نسا خلخالی - سیدمرتضی احمدپور - پوپک قاسمی-  خبرنگار: صنایع کوچک و متوسط و بنگاه‌های اقتصادی سهم قابل توجهی از ظرفیت تولیدی کشور را به خود اختصاص داده‌اند.

 • فرصت‌های سرمایه‌گذاری در چالدران روی میز

  فرصت‌های سرمایه‌گذاری در چالدران روی میز

  چالدران با دارا بودن جاذبه‌های تاریخی و طبیعی بسیار، از لحاظ جذب گردشگر ظرفیت‌های متعددی دارد، اما به دلیل نبود زیرساخت‌های گردشگری نتوانسته با بهره‌مندی از ظرفیت‌های موجودش به رونق اقتصادی دست یابد؛ شهری که طی سال‌های اخیر در فهرست محروم‌ترین شهرهای کشور قرار داشته است.

 • فارغ التحصیلان بدون مهارت

  فارغ التحصیلان بدون مهارت

  طبق گزارش مرکز آمار ایران، نرخ بیکاری استان آذربایجان غربی از ۹/۱۴ درصد در بهار سال گذشته به ۷/۱۰ درصد در بهار سال ۹۸ کاهش یافته است. اما مسئولان معتقدند نرخ بیکاری در استان همچنان بالاست و تلاش برای توسعه اقتصادی، افزایش سرمایه‌گذاری و ایجاد فرصت‌های شغلی ادامه دارد

 • مهر تأیید دولت بر توسعه سردشت

  مهر تأیید دولت بر توسعه سردشت

  هیأت دولت با پیشنهاد وزارت کشور به استناد قانون امور گمرکی، با ایجاد راه‌های جدید مجاز گمرکی برای ورود و خروج کالا و مسافر در مرز کیله سردشت آذربایجان غربی موافقت کرد. اتفاقی که علاوه بر توسعه و شکوفایی اقتصاد این منطقه مرزی، مسیر توسعه صادرات و واردات از مسیر استان را بیش از پیش هموار می‌کند.

 • تب خرید نوشت‌افزار در ارومیه داغ شد

  تب خرید نوشت‌افزار در ارومیه داغ شد

  نسا خلخالی-  ارومیه – خبرنگار: گرانی بسیاری از اقلام از جمله لوازم‌التحریر در بازار موجب شده است که بسیاری از خانواده‌ها از همین حالا به فکر خرید لوزام‌ التحریر مورد نیاز فرزندانشان باشند تا شاید از گران‌تر شدن قیمت‌ها در روزهای نزدیک به ماه مهر در امان بمانند.

 • قدمی برای کاهش سختی‌های خبرنگاران

  قدمی برای کاهش سختی‌های خبرنگاران

  هفدهم مرداد سالروز شهادت «محمود صارمی»، خبرنگار خبرگزاری جمهوری اسلامی (ایرنا) در افغانستان، در تقویم رسمی کشور به عنوان روز خبرنگار نام‌گذاری شده است. به همین بهانه بسیاری از خبرنگاران استان‌های اردبیل، آذربایجان غربی و آذربایجان شرقی در پنجشنبه گذشته مورد تجلیل و تقدیر مسئولان این استان‌ها قرار گرفتند.

 • فصل پردرآمد متکدیان ارومیه

  فصل پردرآمد متکدیان ارومیه

  نسا خلخالی-  ارومیه – خبرنگار : ارومیه در فهرست شهرهایی قرار دارد که طی سال‌های متمادی با معضل تکدیگری دست و پنجه نرم می‌کند. جولان جالب توجه متکدیان در اماکن عمومی به این شهر منظره‌ای نابهنجار داده است و مردم هم همواره تحت تأثیر عطوفت و مهربانی و ترحم به متکدیان کمک می‌کنند.

 • سیب‌زمینی ارزان شد

  سیب‌زمینی ارزان شد

  قیمت سیب‌زمینی نسبت به هفته‌های گذشته در ارومیه تعدیل شده و در حال حاضر با قیمت ۴ هزار تومان در میدان میوه و تره‌بار عرضه می‌شود. به گزارش همشهری، طی ماه‌های اخیر بیشترین افزایش قیمت محصولات کشاورزی مربوط به محصول سیب‌زمینی بوده است.

 • آثار مخرب مصرف داروهای گیاهی لاغری

  آثار مخرب مصرف داروهای گیاهی لاغری

  نسا خلخالی-  ارومیه - خبرنگار : این روزها، با وجود رکود در بازار بسیاری از کالاها، بازار قرص‌های رنگارنگ لاغری و چاقی داغ است. تناسب اندام بیش از پیش مورد توجه قرار گرفته و مردم را به سمت راه‌های آسان برای دستیابی به آن کشانده است.

 • غافلگیری سلماس در سیلاب تابستانی

  غافلگیری سلماس در سیلاب تابستانی

  به دنبال بارش شدید باران و تگرگ، ۹ روستای شهرستان سلماس به علت طغیان رودخانه دیرعلی و جاری شدن سیلاب دچار خسارت شدند.

 • معادن کوچک آذربایجان غربی احیا  می‌شوند

  معادن کوچک آذربایجان غربی احیا  می‌شوند

  نسا خلخالی-  ارومیه - خبرنگار: آذربایجان غربی یکی از تولیدکنندگان مواد معدنی در ایران به شمار می‌رود و جمعیت شاغلان آن در این حوزه قابل توجه است. اما طبق گفته فعالان بخش معدن، مشکلات زیادی بر صنایع معدنی این استان حاکم است که باعث رکود چندین ساله آن با وجود ظرفیت‌های قابل توجهش شده است.

 • رونق تولید در قطب مبل‌سازی شمال‌غرب

  رونق تولید در قطب مبل‌سازی شمال‌غرب

  ‌نسا خلخالی-‌  ارومیه - خبرنگار: مبل در صنعت خوی جایگاه ویژه‌ای دارد به طوری که در بیشتر خیابان‌های این شهرستان تولیدی‌های مبل دیده می‌شوند و بخش زیادی از اقتصاد این منطقه به آن وابسته است.