گروه شهری: طرح جامع جمع‌آوری و هدایت آبهای سطحی شهر تهران با هدف توسعه، تکمیل و به‌روز کردن شبکه‌های جمع‌آوری آبهای سطحی تا 4 سال دیگر تکمیل می‌شود.


به گزارش روابط عمومی شهرداری تهران احمد دنیا مالی معاون فنی و عمرانی شهرداری تهران ضمن بیان این مطلب اظهار داشت:  طرح جامع جمع‌آوری آبهای سطحی به طول 500 کیلومتر در مناطق 22گانه شهر تهران در دست اجراست.  وی افزود: عملیات اجرایی توسعه، تکمیل و به‌روز کردن شبکه جمع‌آوری آبهای سطحی در برخی از مناطق شهر تهران به طول 300 کیلومتر به اتمام رسیده و در حال حاضر ساخت و ساز 40 کیلومتر دیگر از این طرح در دست اجراست.
 وی تصریح کرد:  برای احداث 50 کیلومتر دیگر از طرح جامع جمع آوری و هدایت آبهای سطحی شهر تهران طی هفته‌های آتی مناقصه‌ای برگزار خواهد شد.
 معاون فنی و عمرانی شهرداری تهران با اشاره به آنکه در حال حاضر بخش عمده آبهای سطحی هرز می‌رود گفت:  با تکمیل طرح جامع جمع آوری و هدایت آبهای سطحی شهر تهران هرساله حجم زیادی از آبهای سطحی جمع آوری و ذخیره خواهد شد و دیگر برای آبیاری زمین‌های کشاورزی و باغ‌های تهران با کمبود آب سالم روبه‌رو نخواهیم بود. وی همچنین اظهار داشت:  هر ساله بخش عمده‌ای از مجموع 220 میلیون متر مکعب آب ناشی از بارش برف و باران در تهران به دلیل کمبود و مناسب نبودن شبکه‌های جمع آوری آبهای سطحی هدر می‌رود؛ در حالی که این آبها شیرین هستند و با انجام عملیات تصفیه قابل شرب خواهند بود.  احمد دنیا مالی تاکید کرد:  بر اساس طرح جامع جمع آوری و هدایت آبهای سطحی شهر تهران شبکه‌های جمع آوری آبهای سطحی به یکدیگر متصل خواهند شد و در پایان آبهای جمع آوری شده به وسیله شبکه‌های خروجی اصلی از شهر تهران خارج می‌شوند. وی یادآور شد: برای استحصال مجدد آبهای سطحی تهران، شهرداری در پی رایزنی و مشاوره با سایر سازمان‌های ذی‌ربط است تا تمام حجم آبهای جمع آوری شده مورد استفاده قرار بگیرد.
کد خبر 9657

دیدگاه خوانندگان

آخرین خبرهای بازار