همشهری آنلاین: رئیس سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامی احترام متقابل به ادیان الهی را نقطه عطف عقلانیت عنوان کرد و گفت:.

 ارتقای صلح و آرامش در جهان، در سایه همدلی و همفکری میسر خواهد شد

به گزارش خبرگزاری مهر، مهدی مصطفوی 27 آبان ماه در دیدار با اسقف اعظم پیئر لوئیجی چلاتا دبیر شورای پاپی گفتگوی ادیان واتیکان با اشاره به اینکه مؤثرترین و مفیدترین گفتگوها را در چارچوب گفتگوی ادیان با مسیحیت کاتولیک داشتیم، اظهار داشت: گفتگو با کلیسای واتیکان را با علاقه و جدیت دنبال خواهیم کرد.

رئیس شورای سیاستگذاری ادیان سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامی در ادامه با تأکید بر اینکه تبادل نظرها و راهکارها در دور جدید گفتگوها موجب انسجام بیشتر تعاملات  بین سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامی و واتیکان شده است، گفت: وظیفه ما و شما دفاع جمعی و متقابل از ارزش‌های والای معنوی است.

وی افزود: امروزه هتک حرمت ادیان و ارزش‌های ویژه هر دین موجب بروز برخی نارضایتی‌ها در میان عالمان دینی جهان شده و ما باید در این زمینه تلاش کنیم تا مانع از بروز اختلافات شویم.

در ادامه این دیدار اسقف اعظم لوئیجی چلاتا دبیر شورای پاپی گفتگوی ادیان واتیکان در سخنانی اظهار داشت: امروز شاهد توجه جدیدی نسبت به دین از سوی دولت‌ها و ملت‌ها در جوامع هستیم. ما باید تعادلی بین آزادی دینی با تمام معنای آن در سراسر دنیا تعریف  کنیم . دین و اعتقادات واقعی وقتی در جامعه شکل می‌گیرند که براساس پذیرش قلبی و اختیاری صورت پذیرد.

کد خبر 95629

برچسب‌ها

پر بیننده‌ترین اخبار دین و اندیشه

دیدگاه خوانندگان امروز

پر بیننده‌ترین خبر امروز