همشهری آنلاین: پیکر نیکو خردمند صداپیشه و بازیگر پیشکسوت سینما و تلویزیون از مقابل خانه سینما تشییع شد.

به گزارش واحد مرکزی خبر؛ این مراسم در هوای سرد پائیزی تهران و با حضور اعضای هیئت مدیره خانه سینما، بازیگران، دوبلورها و علاقه مندان برگزار شد.

مدیرعامل خانه سینما درسخنرانی خود در این مراسم گفت: سینمای ایران امروز یکی از اعضای منحصر به فرد و تاثیرگذار خود را از دست داد.

محمدمهدی عسگرپور افزود: این بانوی هنرمند خدمات فراوانی درعرصه‌های مختلف ازجمله رادیو، تلویزیون و سینما انجام داد که نام وی را برای همیشه در ذهن‌ها جاودانه کرده است.

وی اضافه کرد: در زمان حیات این هنرمند فقید این فرصت به وجود آمد تا در جشن خانه سینما بتوانیم با تقدیر از وی، هر چند کوچک، گوشه‌ای از خدماتش را پاس بداریم.

داود رشیدی، رئیس انجمن بازیگران سینما نیز در این مراسم با اشاره به خدمات مرحومه نیکو خردمند،‌ گفت: مدت زمان فعالیت و حیات شاید زیاد مهم نباشد، زیرا برخی در اندک زمان کارهایی بزرگ انجام می‌دهند، که دیگران در زمان طولانی قادر به انجام آن نباشند ‌و هنرمند فقید نیکو خردمند یکی از مصادیق این صحبت است.

وی افزود: او هر چند به نسبت سابقه هنری‌اش، زمان کمی درعرصه بازیگری فعالیت داشت اما به قدری ارزشمند کار کرد که نام و یادش را برای همیشه در ذهن‌ها باقی گذاشت.

داریوش اسدزاده، حبیب اسماعیلی، سیامک اطلسی، ولی الله مومنی و حسن تهامی (دوبلور) از دیگر سخنرانان این مراسم بودند.

آزیتا حاجیان، محمد رضا حقگو، حسین عرفانی، ناصر ممدوح، رضا کیانیان، فاطمه طاهری و ‌مرضیه برومند از جمله هنرمندان شرکت کننده در مراسم تشییع مرحومه نیکو خردمند بودند.

پیکر مرحومه نیکو خردمند برای دفن به قطعه هنرمندان بهشت زهرا منتقل شد.

کد خبر 95618

برچسب‌ها

پر بیننده‌ترین خبر امروز

پر بیننده‌ترین اخبار سرویس

دیدگاه خوانندگان

وبگردی