مجموع نظرات: ۰
چهارشنبه ۱۸ شهریور ۱۳۸۸ - ۱۷:۱۱
۰ نفر

گروه شهری: حفر بخش اصلی تونل صدر - نیایش در تهران از هفته گذشته آغاز شد

معاون فنی و عمرانی شهرداری تهران با اعلام این خبر گفت: در حال حاضر 3 جبهه کاری تونل صدر - نیایش با تلاش شبانه روزی متخصصان در حال فعالیت است و از 5نقطه به سمت تونل در حال پیشروی هستیم.

احمد دنیا مالی در ادامه افزود: در جبهه نیایش - کردستان توانسته‌ایم به بخش اصلی تونل وارد شویم و در واقع حفر بخش اصلی تونل صدر - نیایش را شروع کنیم.

وی با اشاره به‌وجود معارضان تاسیساتی در این منطقه گفت: متأسفانه معارضان تاسیساتی بسیاری در مراحل مختلف حفاری مانع پیشروی بموقع کار می‌شوند اما با هماهنگی‌های صورت گرفته با ادارات و سازمان‌های مربوط توانسته‌ایم مشکل معارضان را حل کنیم.

دنیا مالی همچنین از احداث تونل‌های دسترسی در بخش‌های مختلف تونل صدر - نیایش به‌عنوان اقدام اولیه یاد کرد و افزود: در آینده همه این تونل‌هایی که احداث شده است مورد بهره برداری قرار خواهد گرفت. اما از هفته گذشته وارد بخش اصلی تونل شده‌ایم و امیدواریم براساس زمانبندی تعیین شده تونل را به بهره برداری برسانیم.

وی از تلاش کارگران در عمق 15 متری زمین در حال حاضر خبر داد و گفت: حفاری برای احداث تونل تا عمق 35 متری زمین نیز ادامه خواهد داشت که این عمق زیر خیابان ولیعصر خواهد بود.

دنیامالی همچنین به مشکلات احداث تونل صدر - نیایش اشاره کرد و افزود: خاک این منطقه جزء بخش‌های خاک دستی است و در بخش دیگر نیز دارای خاک دژ است. این تفاوت در مقاومت خاک باعث تغییر در شیوه کار می‌شود.

اما تاکنون مشکلی برای احداث تونل پیش نیامده است و کار به خوبی در حال پیشروی است.وی در پایان گفت: ما براساس زمانبندی که در آینده نزدیک به‌وسیله تابلوهای روزشماری که در 2 بخش تونل صدر – نیایش نصب خواهیم کرد،

تونل را به بهره‌برداری خواهیم رساند.تونل صدر - نیایش به‌صورت 2رشته تونل جداگانه است که توسط مشاوران ایرانی و خارجی طراحی شده و بزرگراه نیایش را از بن بست خارج می‌کند و به بزرگراه صدر می‌رساند.

کد خبر 90111

برچسب‌ها

پر بیننده‌ترین اخبار شهری

دیدگاه خوانندگان امروز

پر بیننده‌ترین خبر امروز

دیدگاه خوانندگان

اخبار بازار و کسب و کار

خواندنی‌ها