همشهری آنلاین: امارات عربی متحده به یکی از محل‌های اصلی قاچاق زنان و دختران در جهان و سوء استفاده از آنها تبدیل شده است.

به گزارش واحد مرکزی خبر از تهران به نقل از شبکه تلویزیونی الجزیره انگلیسی، براساس امار و ارقام سازمان ملل متحد ،قاچاق انسان هر سال حدود سی و دو میلیارد دلار در آمدزایی دارد.

هر سال حدود یک میلیون و یکصد هزار نفر به عنوان قربانی شبکه های قاچاق به خارج از کشورهایشان قاچاق می‌شوند. قاچاق انسان در جهان در حال افزایش است.

بسیاری از این افراد قاچاق شده به برده‌های جنسی تبدیل می‌شوند که از آنها سوء استفاده جنسی می‌شود.

شمار قابل توجهی از این زنان از کشورهای شرق آسیا هستند که به امید یافتن کار و موقعیت زندگی خوب به امارات عربی متحده قاچاق می‌شوند و در آنجا به دام شبکه‌های فساد می‌افتند.

این زنان که از ملیت‌های مختلف هستند در امارات به خانه های فساد منتقل می‌شوند و در آنجا برای ساعات طولانی مورد آزار و اذیت قرار می‌گیرند.

شماری از این زنان نیز از کلوبهای شبانه سردر می‌اورند. قاچاقچیان گذرنامه‌های این افراد را می‌گیرند و در نتیجه آنها را به کارهایی وادار می‌کنند که می‌خواهند.

این افراد به مسوولان کشور خودشان نیز اعتماد ندارند و نمی‌توان برای حل مشکلاتشان به آنها مراجعه کنند.

امارات عربی متحده به سرعت در حال رشد است اما موارد اشکار نقض حقوق بشر از قبیل موارد فوق در این کشور ادامه دارد.

به گفته کارشناسان، باید فشارهای زیادی بر مسوولان کشورهایی از قبیل امارات و کشورهای مبداء این قربانیان وارد شود تا اجازه داده نشود از این افراد سوء استفاده شود. 

کد خبر 86642

برچسب‌ها