نماینده رهبر انقلاب در شورای‌عالی امنیت ملی گفت: عزم ما انشاالله بر مشارکت فعال و متشکل در چهارچوب اخلاق و قانون در مسیر پیشرفت کشور است.

مادر سعید جلیلی

به گزارش همشهری آنلاین به نقل از مهر، سعید جلیلی عصر دوشنبه در دیدار با اعضای ستادهای استانی خود در انتخابات اخیر با بیان اینکه در مردم سالاری و خصوصاً در مردم سالاری دینی، با مبانی معارفی ما، قیام بالقسط و حضور الحاضر، دائمی و همیشگی است، گفت: انتخابات یکی از جلوه‌های زیبا و درخشان مشارکت در فرایند مردم سالاری دینی است، اما واقعیت آن است که مشارکت در امور کشور صرفاً به شرکت در انتخابات هر چهار سال یک بار محدود نمی‌شود.
وی در ادامه خاطرنشان کرد: در ادبیات انقلاب اسلامی با تعبیر "همیشه در صحنه " از مردم یاد می‌شده است. یعنی مردم همیشه و در همه صحنه‌ها باید حضور داشته باشند. باید نظارت داشته باشند. باید آماده کمک به پیشبرد امور باشند. باید آماده رفع موانع از سر راه پیشرفت کشور باشند.

نماینده رهبر انقلاب در شورایعالی امنیت ملی با اشاره به نقش تاریخ امام خمینی در استیفای حق مشارکت مردم ایران، تأکید کرد: امام خمینی که بنیانگذار جمهوریت در این کشور است و پس از هزاران سال حق تعیین سرنوشت را، حق مشارکت در تصمیمات بزرگ را، برای این ملت تأمین و تضمین کرد، به ما آموخت که همواره هم در انتخابات‌ها حضور فعال و جدی داشته باشیم و هم در ایام غیر از انتخابات احساس مسئولیت داشته باشیم و روند امور را دنبال کنیم.

وی در ادامه پیرامون مسئله انتخابات اظهار داشت: انتخابات به معنای تعطیل کردن احساس مسئولیت قبل و بعد روز رأی گیری نیست بلکه انتخابات به معنای تاکید بر حق و وظیفه مشارکت، برای تمام آحاد مردم است.

جلیلی «مشارکت» را حق و وظیفه‌ای دانست که هیچگاه تعطیل نمی‌شود و با بیان اینکه قانون تنها مقوله‌ایست که برای مشارکت حد تعیین می‌کند، تصریح کرد: هیچ گروه و دسته و باند و قبیله‌ای حق ندارند که فراتر از قانون به مردم بگویند که چه زمانی و چه زمینه‌ای عرصه مشارکت هست و چه زمان و زمینه‌ای عرصه مشارکت و نظارت نیست!

وی دراین‌باره افزود: مردم همانگونه که حق دارند و وظیفه دارند در انتخابات شرکت کنند بر اساس مبانی مردم سالاری دینی حق دارند و وظیفه دارند اهالی قدرت را زیر نظر داشته باشند و آنها را در چهارچوب قانون امر به معروف و نهی از منکر کنند.

عضو شورای راهبردی روابط خارجی کشورمان تأکید کرد: آزادی آحاد مردم در استفاده از این حق برای انجام آن وظیفه ملی و دینی و انقلابی یک اصل لایتغیر است.

سعید جلیلی در ادامه دیدارش با اعضای ستادهای استانی خود در انتخابات اخیر، رای‌دهندگان به خود را اینگونه توصیف کرد: ۱۴ میلیون نفری که به حقیر رأی دادند، حق و وظیفه خود می‌دانستند که از ایده یک جهان فرصت یک ایران جهش هر ایران یک نقش پرشکوه حمایت کنند.

وی همچنین گفت: در آنچه که در ایام انتخابات از سوی ما به عنوان شعار و برنامه اعلام شد کوچک‌ترین شائبه گروهی، و بخشی، و مذهبی و فرقه‌ای و غیره وجود نداشت و همه شعارهای ما شعارهای فراگیر و ملی بود که می‌تواند به هر دولتی کمک کند و نه تنها رقیب مزاحم نباشد رفیق حامی باشد.

جلیلی درباره کمک به دولت چهاردهم نیز گفت: ما همانطور که در ایام انتخابات رقابتی متفاوت را به نمایش گذاشتیم که حتی بسیاری از رقبا و دشمنان منصف را هم به اعتراف وا داشت، در ایام بعد از انتخابات هم سلوک سیاسی متفاوت و ممتازی را به نمایش خواهیم گذاشت. ما خود را موظف می‌دانیم جلوه‌های ممتاز و متفاوت مردم سالاری دینی را محقق کنیم.

وی افزود: در ماه‌های آتی روشن خواهد شد که در مردم سالاری دینی از رقابت‌های دشمنانه و کینه توزانه خبری نیست. تقوای سیاسی باید فراتر از کلمات و صفحات کاغذ، در عینیت جامعه، در واقعیت سلوک سیاسی کشور بروز آشکار پیدا کند.

عضو شورای عالی امنیت ملی در ادامه بیان کرد: تقوای سیاسی آنگاه ارزشمندتر خواهد بود که نه در پستوها و در کنج انزوا، که در میدان فعالیت آشکار سیاسی خودش را نشان بدهد.

جلیلی با بیان اینکه اگر از تأیید تکمیل تصحیح سخن می‌گوئیم همه این‌ها را بر اساس مبانی مردم سالاری دینی که اساس آن تقوای سیاسی است دنبال خواهیم کرد، خاطرنشان ساخت: اساس دولت سایه احیا زنجیره تواصی در جامعه اسلامی است.

وی افزود: اساس گفتمان دولت سایه زنده نگه داشتن حس مسئولیت پذیری در آحاد نخبگان و توده مردم است؛ اگر کسی از گفتمان دولت سایه احساس خطر می‌کند قطعاً با معنا و مبانی آن آشنا نیست وگرنه دولت سایه از آن مفاهیمی است که تصورش موجب تصدیق می‌شود.

جلیلی تأکید کرد: هر عقل سلیمی تلاش می‌کند تا از همه ظرفیت‌های فکری و اندیشگی و پژوهشی استفاده کند و هر دولتی برای بهبود عملکرد خود باید از انگیزه‌ها و اندیشه‌های خیرخواهانه استقبال کند.

وی در ادامه سخنانش گفت: ان‌شاءالله در مسیر مشارکت فعال و متشکل ۱۴ میلیون آحاد میهن دوست و پرانگیزه کشور صحنه‌هایی خلق خواهد شد که بسیاری از سیاست بازان و سیاست زدگان را مبهوت خواهد کرد.

عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام خاطرنشان کرد: همان‌طوری که بسیاری از سیاست بازان در ایام انتخابات بیان می‌کردند که شما سیاست ورزی بلد نیستید و باید برای حمله به رقیب هر ابزاری را به کار بگیرید اما نمی‌گرفتیم، در ایام فعالیت دولت برادر گرامی جناب آقای دکتر پزشکیان هم خواهند دید که ما چه حمایت‌هایی از اقدامات خوب دولت خواهیم کرد.

جلیلی در بخش دیگری از سخنانش تأکید کرد: هر جایی که لازم باشد از عملکرد دولت ایشان دفاع کنیم بی هیچ ملاحظه‌ای و بدون در نظر گرفتن هیچ مصلحت زودگذر خودخواهانه جناحی و سیاسی از ایشان و دولتش دفاع خواهیم کرد.

وی همچنین گفت: هر جا که اقدام درستی از سوی دولت شروع شود ما خود را موظف به حمایت کامل از آن اقدام خواهیم دانست و تلاش خواهیم کرد همه ظرفیت‌هایمان را برای به نتیجه رسیدن آن برنامه‌ها به میدان بیاوریم.

جلیلی در ادامه سخنانش با بیان اینکه عمل سیاسی در اندیشه دینی یک عمل عبادی است، گفت: همانطور که شهید مدرس فرمود سیاست ما عین دیانت ما و دیانت ما عین سیاست ماست، اگر اقدام درستی در دولت برادرمان آقای پزشکیان دیدیم و حمایت نکردیم و برای به نتیجه رسیدنش توان و ظرفیتمان را به میدان نیاوردیم قطعاً در پیشگاه خدا معاقب خواهیم بود.

وی تأکید کرد: بنده اعلام می‌کنم به عنوان کسی که توانسته است اعتماد نزدیک به ۱۴ میلیون از آحاد مردم را به دست بیاورد عزم ما انشاالله بر مشارکت فعال و متشکل در چهارچوب اخلاق و قانون در مسیر پیشرفت کشور است.

جلیلی در پایان گفت: در هفته‌های آتی ان‌شاءالله با کمک نخبگان متفکران متخصصان برنامه‌های خود را برای مشارکت فعال و متشکل توده‌های میلیونی هواداران اعلام خواهیم کرد. هم در همه مناطق کشور و هم در اصناف و اقشار و بخش‌های گوناگون علمی و صنعتی و اقتصادی و فرهنگی و اجتماعی عزم ما بر حضور در صحنه و زنده نگه داشتن احساس مسئولیت در آحاد مردممان است

کد خبر 865668
منبع: مهر

برچسب‌ها

پر بیننده‌ترین اخبار سیاست داخلی

دیدگاه خوانندگان امروز

پر بیننده‌ترین خبر امروز

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

نظرات

 • نظرات منتشر شده: 63
 • نظرات در صف انتشار: 0
 • نظرات غیرقابل انتشار: 45
 • علی IR ۲۳:۱۷ - ۱۴۰۳/۰۴/۱۸
  آقای جلیلی 50 ساله مردم به خاطر تفکرات شما و هم فکرانتان روز خوش ندیدن دست از سر این مردم بردارید نمیشه 5 درصد کشور از تمام امکانات استفاده کنن بعد 95 درصد رو به تقوای الهی دعوت کنن
  • یاس IR ۰۵:۱۵ - ۱۴۰۳/۰۴/۱۹
   خدا رحمت کنه حاج قاسم سلیمانی عزیز را. روحش شاد. هیچکس مثل حاج قاسم آقای جلیلی رو نشناخت. سعی کنیم دنبال خدمت و سروسامان دادن به وضعیت کنونی باشیم نه اینکه وضعیت و بدتر کنیم. دعا کنیم طبق فرموده مقام معظم رهبری انشاالله به یاری آقاامام زمان (عج) از این سختیها ومشگلات عبور کنیم.
  • IR ۰۸:۴۸ - ۱۴۰۳/۰۴/۱۹
   24 75
   ۵:۱۵ حاج قاسم اصلاح طلب ها را خیلی خوب شناخته بود برای روحانی و دولتش هم تره خورد نمی‌کرد پزشکیان که حقوق مجلس می‌گرفت و به بهانه های واهی در رای گیری ها شرکت نمی کرد و مهارتش ورزش در صحن و دور صندلی های مجلس بود بدون شک بدون شک بدون شک هیچ وقت مورد تایید حاج قاسم نبود
  • IR ۰۸:۵۰ - ۱۴۰۳/۰۴/۱۹
   🤫 پزشکیان با توهین به حاج قاسم اشتباه بزرگی کرد و از چشم اکثریت افتاد
  • IR ۰۹:۴۰ - ۱۴۰۳/۰۴/۱۹
   45 81
   چرا مزخرف میگی ۵۰ سال کجا بود ۲۸ سال از قبل دولت دست اصلاح طلب ها بوده الان هم که ۴ سال چی تو کارنامه تون دارید که فکر می‌کنید مردم از شما خیلی راضی هستند کمر ملت را شکستید دست بردار هم نیستید هر روز طلب کار تر از دیروز ۲ میلیون ۸۰۰ هزار تا رای پزشکیان بیشتر از جلیلی آورده نه بیشتر اونم با رویا فروشی بدست آورده بجای حساب کتاب های دوزار ده شاهی و مقصر جلوه دادن دیگران و مظلوم نمایی اصلاح طلب ها برید تحریم ها را بردارید فرصتی نیست چشم به هم بزنید ۴ سال تموم شده باید برید
  • IR ۰۹:۴۳ - ۱۴۰۳/۰۴/۱۹
   15 76
   دقیقا طرف حقوق مجلس می‌گرفته در رای گیری ها شرکت نمی‌کرده پس برای چی نماینده مجلس شده بود اونم ۴ دوره پول بیت المال می‌گرفته برای کار نکردن
  • بهزاد IR ۱۷:۲۱ - ۱۴۰۳/۰۴/۱۹
   5 4
   حرف حساب
  • احمد IR ۱۹:۵۵ - ۱۴۰۳/۰۴/۱۹
   64 2
   دولت پزشکیان نباید اجازه دهد پدرخوانده بنام دولت سایه در امور کشور دخالت کند
 • ناشناس IR ۲۳:۱۸ - ۱۴۰۳/۰۴/۱۸
  اینم مثل احمدی نژاد رو هوا زندگی می‌کند، آقا انتخابات تمام شد و رفت وتو باختی واین واقعیت هستش بپذیر و در عالم برهوت زندگی نکن، از 62 میلیون حق رای 13 میلیون داری اونم با ابر و باد و مه دست به دست هم دادن تونستی، برو پسر خوب، برو بشین تو خونه وتابع قانون باش، وزیر نظر دولت آقای پزشکیان زندگی کن
  • IR ۰۸:۵۴ - ۱۴۰۳/۰۴/۱۹
   خخخخ پزشکیان که بیشتر شبیه احمدی نژاد یه نظر میرسه مخصوصا کاپشن پوشیدنش چرا کاپشن احمدی نژادی میپوشه تو این گرما
  • IR ۰۹:۱۶ - ۱۴۰۳/۰۴/۱۹
   21 94
   خخخخخ هر وقت پزشکیان یک دانه فقط یک دانه تحریم را برداشت سخنرانی کنید گوشت و مرغ کی ارزون میشه مردم منتظرند
 • حسین عزیزی IR ۲۳:۲۵ - ۱۴۰۳/۰۴/۱۸
  با سلام جناب جلیلی اگر می‌خواهید به دولت چهاردهم خدمت کنید خودتون را بازنشسته کنید و سکوت کنید چرا که هر اقدام شما نفیا یا اثبات ضرر غیر قابل جبرانی را بدنبال دارد
  • IR ۰۹:۰۸ - ۱۴۰۳/۰۴/۱۹
   نه بابا شماها کلا متوهم هستید یه نسبتی هم با جهانگیری داری دوران تحکم و تهدید تمام شده فکر کردید کل مملکت واسه شماست از کی تاحالا اقلیت به اکثریت دستور میده ۴۶ درصد به پزشکیان رای ندادند یعنی چی یعنی ایشون فقط نماینده ۱۶ میلیون رای خودش است تمام
  • وحید IR ۱۷:۱۱ - ۱۴۰۳/۰۴/۱۹
   58 1
   جناب جلیلی نسل جدید تفکرات شما را قبول ندارن خدایی برو استراحت کن سی سال در سیستم حکومت بودید چه کاری کردید که مردم و نسل جدید تو سفرهاشون حس کنن گوشت کیلویی ۸۰۰هزار ، برنج کیلویی ۱۲۰هزار روغن کیلویی۱۱۰هزار ، دلار ۶۷هزار واقعا نمیدانم دنبال چی هستی مواری دولتها دولت سایه تشکیل دادی هزینه کردی از بیت المال چه فاید برای سفرهای مردم داشت تو را خدا بگذارید جواتترها و نسل جدید خودشان وارد عرصه عمل بشن
 • IR ۲۳:۴۳ - ۱۴۰۳/۰۴/۱۸
  منظورت کارشکنی هست دیگه؟ مردم رای دادن که شما نباشی نه تو سایه نه تو آفتاب!
  • میلاد IR ۰۹:۵۲ - ۱۴۰۳/۰۴/۱۹
   چرا از جانب همه مردم حرف میزنید... اگر کل 62 میلیون مردم واجد شرایط امثال شما رو می خواستند که از 16 میلیون بیشتر به شما رای می دادند... بقیه مردم نیستند؟؟؟
  • IR ۲۰:۳۶ - ۱۴۰۳/۰۴/۱۹
   46 1
   میلاد سی میلیون نیامده را به حساب آقای جلیلی زد، چرا مردم نمیتوانند درست نظر بدهند.
 • طاها IR ۰۰:۰۳ - ۱۴۰۳/۰۴/۱۹
  این تحلیل بنده حقیره و شاید اشتباه باشه ولی اگر پزشکیان در همین ابتدای امر لجام کار را سفت نگیره و سخصیت محکمی از خودش نشان ندهد عاقبت بسیار بدی در انتظار دولتشه. تیر های زهر آگینی آماده شلیک شدنه.
  • IR ۰۸:۵۲ - ۱۴۰۳/۰۴/۱۹
   پزشکیان کاپشن خودش را هم نمیتونه سفت بچسبه دور تا دورش پر شده از اصلاح طلب هایی که برای گرفتن پست و مقام چنگ و دندون نشان میدن
 • IR ۰۰:۲۵ - ۱۴۰۳/۰۴/۱۹
  36 73
  ای کاش شما کنار می رفتید آقای قالیباف رأی می‌آورد اگه آقای قالیباف دور دوم بود من به ایشان رأی می دادم چون معتقدم آقای قالیباف خیلی قوی تر و کارآمدتر از دیگر کاندیداها بودند و البته با صبر و حوصله ولی متاسفانه رأی نیاورد من دور دوم به آقای پزشکیان رأی دادم الان هم اخلاقی ترین کار این آقایون جلیلی و دوستان اجازه بدهند رئیس جمهور جدید کارش رو انجام بده شماها لطفاً نه سایه باشید نه پشت پرده این بهترین کار هست
  • IR ۰۹:۱۱ - ۱۴۰۳/۰۴/۱۹
   26 26
   برو بابا قالیباف که نفوذی از آب در اومد همه حتی رئیس ستادش بهش گفتن انصراف بده لجبازی کرد ایشان هم مثل لاریجانی مخفیانه تغییر کرده
 • IR ۰۴:۴۹ - ۱۴۰۳/۰۴/۱۹
  آقا جان یکی اینو از برق بکشه یارو فکر میکنه رئیس جمهور ایشونه بگیر بخواب آقا جان
 • IR ۰۶:۰۷ - ۱۴۰۳/۰۴/۱۹
  ... مردم دیگه چطوری بگن دارو دسته شماها رو نمیخوان
 • عدالت IR ۰۶:۵۷ - ۱۴۰۳/۰۴/۱۹
  51 38
  خدا به ما مردم ایران رحم کند
 • محمد ش ف IR ۰۶:۵۹ - ۱۴۰۳/۰۴/۱۹
  118 9
  دادشی برو خونه تخت بگیر بخواب ِِ مملکت رو اول وآخر خدا نگه میداره آتیش بیار معرکه نباش بازی تمام شد ول کن اون مردم کار و زندگی دارند مثل تو حقوق برای حرف زدن نمی‌گیرند توی خونه بشین مثل بچه آدم برنامه بنویس بهتره ...
 • ali IR ۰۷:۱۲ - ۱۴۰۳/۰۴/۱۹
  اقلیت پررو !! چرا علیرغم افتضاحاتش هنوز فکر می کنه خیلی می فهمه ؟؟!! کی به این ... اجازه داده دولت سایه تشکیل بده و خودش را راهنمای دولتها بدونه!! ...
  • IR ۰۹:۳۰ - ۱۴۰۳/۰۴/۱۹
   آروم باش بابا یه لیوان گل گاوزبان بخور برای اعصابت خوبه بعد در آرامش کامل ۱۶ میلیون را از ۶۲ میلیون کم کن چقدر میشه آفرین حالا متوجه شدی کیا اقلیتن پس حیس
  • میلاد IR ۰۹:۳۳ - ۱۴۰۳/۰۴/۱۹
   16 81
   زمانی به همین شهید رئیسی هم با 18 میلیون رای میگفتید رئیس جمهور اقلیت... الان آقای پزشکیان که 16 میلیون رای داره رئیس جمهور اکثریت هست و بقیه اقلیت؟؟؟ واقعا که رو دارید...
  • IR ۰۹:۴۵ - ۱۴۰۳/۰۴/۱۹
   39 36
   اقلیت خیلی پررو و کلا گستاخ که شمایید چی میگی برای خودت
  • حرف حق IR ۲۰:۴۴ - ۱۴۰۳/۰۴/۱۹
   4 66
   اقلیت کسانی بودن که سال ۸۸ به رای ۲۴ میلیون نفر توهین کردن و جنبه باخت رو نداشتن و نه ماه کشور رو به آشوب کشیدن
 • محمد IR ۰۷:۱۹ - ۱۴۰۳/۰۴/۱۹
  این آقا وکسانی که تفکر ایشان رادارند،هیچ وقت پاسخگوی مردم نبوده اند،پس تا حالا کجا بودند!که حال .احوال ایران ومردم بدین وضعیت اسفناک رسیده!هیچ وقت به نظر وخواسته اکثریت جامعه اهمیت نداده اند...
 • علی IR ۰۷:۲۰ - ۱۴۰۳/۰۴/۱۹
  119 8
  از این سخنان بوی دخالت ... به مشام می رسد.
 • A.m IR ۰۷:۲۶ - ۱۴۰۳/۰۴/۱۹
  134 6
  اول اینکه ایشون مگر در مناظرات دولت سایه را انکار نمی کرد پس حالا که خود اقرار میکند.پس ... چطور میتواند از سر درستی عمل کند دوم اینکه مگر در کشور ارکان مختلف برای جلوگیری هر گونه تخلف وجود ندارد که اینها می‌خواهند اقدام کنند. پس یه دفعه بگویید همه کشک است وآنچه نظر ماست باید انجام شود سوم اینکه مگر بر اساس مردم سالاری دینی تفکر پزشکیان رای نیاورده پس این تحمیل تفکراتی که خود فکر میکنید درست است چیست چهارم اینکه ور این چند دهه که در داخل کشور انواع مشگلات به مردم از طریق دستگاه های مختلف صورت گرفت شما کجا بودید وهستید پنجم اینکه یه دفعه بگویید ما عده‌ای هستیم که بر اساس تفکر خودمان می خواهیم کشور را اداره کنیم.انجا که مطابق میل ماست کمک میکنیم و انجا که نیست جلویش را می گیریم ششم و هفتم و.....بماند
  • IR ۰۹:۵۴ - ۱۴۰۳/۰۴/۱۹
   اولا اگر دولت سایه بده پس ظریف تو سایه پزشکیان چیکار میکنه دوما مگه پزشکیان رئیس جمهور شده بقیه باید تعطیل کنند برن مگه خود روحانی که الان دولت سومش برگشته سر کار اون موقع که شهید رئیسی رای آورد تعطیل کرد کماکان با وزرا و معاونان و استاندارانش جلسه داشت و کارشکنی می‌کردند شما که لالایی خوب بلدید چرا خوابتون نمی‌بره سوما پزشکیان رئیس جمهور اکثریت نیست چهارما اگر اون ارکان ضد تخلف که میگی وجود داشت اول باید به تخلفات اصلاح طلب ها رسیدگی می‌کرد که متاسفانه نیست پنجما تفکر اصلاح طلب در اقلیت است و هیچ گاه به نفع مردم نبوده برای همه هم ثابت شده
 • محمد IR ۰۸:۰۳ - ۱۴۰۳/۰۴/۱۹
  160 9
  اساسا دولت سایه یک بار منفی به ذهن متبادر می کند .در عصر ارتباطات و در علم مدیریت و عالم سیاست دولت سایه مفهومش دخالت بی رویه و ایجاد اخلال در روند کاری دولت منتخب مردمی است و به بواقع بستری فراهم میکند برای فعالیتهای مخربانه و فراقانونی مافیاهای قدرت که با انباشت زر و زور خواستهای نامتعارف و نامعقول خود را در همه عرصه های مختلف جامعه گسترش می دهند
  • IR ۱۰:۱۷ - ۱۴۰۳/۰۴/۱۹
   9 79
   شما مشکلتون دقیقا چیه اگر به یه نفر مدام بگن چی بگه حرف در دهانش بذارند بهش یاد بدن چیکار کنه براش متن سخنرانی بنویسن اعضای کابینه اش را بچینند و مدام کوکش کنند و طرف حتی بدون اجازه آنها آب هم نخوره این خوبه این که از دولت در سایه هم بدتره دقیقا کاری است که ظریف و روحانی با پزشکیان می کنند نقش پزشکیان این وسط چیه
  • IR ۱۳:۰۴ - ۱۴۰۳/۰۴/۱۹
   3 57
   خخخخخ ساختمان پزشکان زیاد می‌دیدی اساسا اساسا گوشت و مرغ کی ارزون میشه اساسا
 • م IR ۰۸:۰۳ - ۱۴۰۳/۰۴/۱۹
  165 9
  تو چکاره ای که برای ریاست جمهور جدید خط و نشان می کشی.
 • خالقی IR ۰۸:۱۶ - ۱۴۰۳/۰۴/۱۹
  35 33
  کاش بعضی درستاد شما از تهمت ناروا ودروغهای شاخدار به رقیبتون خودداری میکردن
 • IR ۰۸:۵۱ - ۱۴۰۳/۰۴/۱۹
  9 177
  انتخاب از سر لجبازی با حاکميت ونه گفتن به‌ فرد اصلح گريبان خود مردم‌ می گیرد ومعیشت و سفرهای یشان کوچکتر می کند دولت منفل وغربگرا باعث پدید آمدن فاصله طبقاتی خواهد شد
  • محمد IR ۲۱:۱۶ - ۱۴۰۳/۰۴/۱۹
   46 2
   آخ بمیرم برات شما گریبان مردم رو ول کنین شما خودتون ... تو سفره مردم فاصله طبقاتی که هیچ
 • حسین US ۰۸:۵۵ - ۱۴۰۳/۰۴/۱۹
  31 35
  هموطن! همه بایددرچهارچوب قانون عمل کنیم..بایدصبرکنیم وببینیم آقای پزشکیان می تونن به وعده هاشون عمل کنن یانه؟...ازبین بردن دلالها ورانت خوارهاومافیاها به این آسونی ها هم نیست که ایشون فکرکرده ، اونهم با تکیه برمشاورین دولت روحانی!!
  • IR ۱۰:۲۲ - ۱۴۰۳/۰۴/۱۹
   10 22
   احسنت علاوه بر اینکه مردم دیگه خسته شدند طاقت ندارند ۴ سال صبر کنند ببینند آقایون چیکار می‌کنند آخر کار بیان بگن نشد و نمیشه خیلی نباید طول بکشه یکساله باید تحریم ها را بردارند نمی تونند و می خوان جا بزنند و این کاره نیستند استعفا بدن
  • مهران IR ۱۱:۰۲ - ۱۴۰۳/۰۴/۲۰
   4 1
   سلام برشما ایرانی ارجمندومنتظرروزهای بهتر!...حالا وقت بیرون آمدن ازجوهیجانی کی رئیس جمهورمی شه است شتاب نکنیم صبرکنیم تا راهگشایی دکترپزشکیان راببینیم .وعده ما سال بعدهمین جابرای بررسی عملکردطبیب ایران انشالله....
 • IR ۰۸:۵۷ - ۱۴۰۳/۰۴/۱۹
  114 7
  با حداقل مشارکت هم رای نداری. حدود 5 تا 6 میلیون رای اصولگرایان سابق و جبهه انقلاب فعلی به خاطر تو و امثال تو ریخت حالا می خواهی حماسه خلق کنی؟
 • فریاد IR ۰۹:۳۵ - ۱۴۰۳/۰۴/۱۹
  138 9
  آقای جلیلی دست از کارشکنی بردار و به قانون احترام بزار ،چرافکر میکنی خیلی آدم تاثیرگزاری هستی ،اگه تو وتفکرات وبرنامه هات برای مامهم بود الان تو آفتاب بودی ،
 • IR ۰۹:۵۲ - ۱۴۰۳/۰۴/۱۹
  81 8
  دقیقا بفرمایند چه جایگاهی دارن که دارن رجز خوانی می کنن؟ اینقدر قدرت طلب بودید که با خودیهاتان کنار نیامدید.گذشت دوره 20 درصدیها.ان شالله مجلس هم پاکسازی بشه روزنه امید پیدا خواهد شد.
 • اسد IR ۱۰:۰۷ - ۱۴۰۳/۰۴/۱۹
  180 4
  از اول انقلاب تو همه ی انقلابات دنیا اولش همه چی انقلابی وخوبند ولی کم کم قدرت وثروت فاسدشان می کند کشوری موفق است که فقط به قانون مقید باشد ولاغیر چین نگاه کن فقط به قانون متمرکز شده ودین ومذهب در مدیریت کشور جایگاهی ندارد وهمه ی کشورهای موفق دنیا دین باید از سیاست جدا بشود مشکل کشور ما دین است که باید از سیاست جدا بشود وگرنه مفسده درست می شود
  • IR ۱۳:۰۸ - ۱۴۰۳/۰۴/۱۹
   4 29
   عه پس روحانی برای چی تو دفترش جلسه می‌گرفت چرا به قانون احترام نمیذاشت ...
 • IR ۱۱:۳۰ - ۱۴۰۳/۰۴/۱۹
  45 5
  آقای جلیلی شم ... بس کنید
 • IR ۱۲:۵۵ - ۱۴۰۳/۰۴/۱۹
  9 6
  اگر در کشور، کسی براش مشکلی پیش بیاد مثلاً براش بیماری پیش بیاد که هزینه هاش برای او سنگینه، شما کمکش نمی کنید؟ از اینکه می خواهید کمکش بکنید دچار ترس می شید؟ ازش می پرسید که به چه کسی رأی داده و اگر همفکر شما نبود کمکش نمی کنید؟ اگر آقای جلیلی به دولت و مجلس کمک کنه ترس داره؟ اگر راه حلی که به ذهن او می رسد و می تونه مشکل کشور رو حل کنه و ارائه بده، ترسناکه؟
 • IR ۱۳:۰۶ - ۱۴۰۳/۰۴/۱۹
  10 8
  شعار امام ره اتحاد ملی بود تا باهمدست شدن دماغ ابر قدرتها به خاک مالیده شود نه اینکه هرکس برای خودش دنبال جناحی باشد وخدا وبنده هاش هم نعوذوبالله نادیده گرفته شوند اگر میخواهید به داد مردم برسید متحد شوید نه نفاق ایجاد کنید
 • کارشناس سیاسی IR ۱۳:۳۱ - ۱۴۰۳/۰۴/۱۹
  68 5
  آقای جلیلی شما بازنده انتخابات اخیر هستید در کار دولت جدید سنگ اندازی نکنید این مطالب تحریک آمیز هیچ ثمری برای مردم ندارد.
 • IR ۱۴:۲۸ - ۱۴۰۳/۰۴/۱۹
  49 4
  حالش هنوز خوب نشده تو شوکه
 • IR ۱۵:۱۵ - ۱۴۰۳/۰۴/۱۹
  42 2
  آقای جلیلی در دولت جدید دخالت نکنید
  • IR ۱۵:۵۱ - ۱۴۰۳/۰۴/۱۹
   4 44
   واقعا متاسفم برای اونهایی که از روی ناآگاهی ب پزشکیان رای دادند بخاطر این کار اشتباهشان قطعا در دو دنیا جوابگو خواهند بود
 • علیرضا IR ۱۵:۴۱ - ۱۴۰۳/۰۴/۱۹
  52 1
  ای کاش اونایی که میگن پزشکیان فقط ۱۶ میلیون رای داشته و در اقلیت هست و بقیه مردم مخالفش هستن لایک های نظرات رو ببینن تا متوجه بشن اونایی که رای ندادن در کدام جهبه هستن.... فهمیدنش کار سختی نیست مگر اینکه نخوان بفهمن....
 • IR ۱۸:۰۳ - ۱۴۰۳/۰۴/۱۹
  24 1
  آقای جلیلی لطفا زیر پای رئیس جمهور پوست موز نیندازید هرچه باشد ایشان رای اکثریت را به دست آوردند به امید اینکه تغییری ایجاد شود،خواهشاً دست از سر کچل ما بردارید
 • IR ۱۸:۱۱ - ۱۴۰۳/۰۴/۱۹
  25 2
  توهم
 • IR ۱۸:۱۴ - ۱۴۰۳/۰۴/۱۹
  39 0
  وقتی ملت چندین بار بهت رای ندادن از سال ۹۲ تا ۱۴۰۳ لطفا برو توی همون سایت چقد تابلو تی وی ازت حمایت ‌‌کرد
 • IR ۲۰:۲۱ - ۱۴۰۳/۰۴/۱۹
  26 0
  برو توی سایت از ۹۲ همش باختی خخخ
 • US ۲۲:۴۹ - ۱۴۰۳/۰۴/۱۹
  1 2
  پول ساندویچی های تبلیغاتی بلوچستان را کی باید پرداخت کنه
 • مهران IR ۱۱:۰۳ - ۱۴۰۳/۰۴/۲۰
  5 2
  سلام برشما ایرانی ارجمندومنتظرروزهای بهتر!...حالا وقت بیرون آمدن ازجوهیجانی کی رئیس جمهورمی شه است شتاب نکنیم صبرکنیم تا راهگشایی دکترپزشکیان راببینیم .وعده ما سال بعدهمین جابرای بررسی عملکردطبیب ایران انشالله....