جنبش حماس فلسطین ادعاهای گستاخانه نتانیاهو درباره آمار غیرنظامیان شهید در نوار غزه را به‌شدت محکوم کرده آن را توهین به افکار عمومی جهان دانست.

حماس

به گزارش همشهری‌آنلاین، جنبش حماس فلسطین در واکنش به ادعاهای واهی و گستاخانه «بنیامین نتانیاهو» نخست وزیر رژیم اشغالگر که مدعی شده بود نسبت غیرنظامیان فلسطینی با مبارزان فلسطینی که در جنگ غزه «کشته» (شهید) شده‌اند، برابر است، اعلام کرد: این ادعاهای نتانیاهو اظهاراتی سخیف و کاملاً دروغ و توهین به افکار عمومی جهان است.

حماس با صدور بیانیه‌ای تأکید کرد: این ادعاهای دروغین در چهارچوب ادامه رویکرد فریبکارانه آشکاری است که نتانیاهو از طریق آن می‌خواهد بر میزان جنایات جنگی و نسل‌کشی بی‌سابقه‌ای که ارتش اشغالگر در تاریخ معاصر انجام داده است، سرپوش بگذارد.

این جنبش افزود: گزارش‌های روزانه وزارت بهداشت و سایر گزارش‌ها و اسناد موثقی که توسط طرف‌های حقوقی و بین‌المللی جمع‌آوری شده است، ثابت می‌کند که اکثریت شهدای جنگ ویرانگر رژیم اشغالگر علیه غزه، غیرنظامیان به‌ویژه زنان و کودکان هستند که در بمباران‌های وحشیانه ارتش صهیونیستی علیه خانه‌ها، بیمارستان‌ها، مراکز اسکان آوارگان که دشمن اشغالگر مدعی امن بودن آنها بود و... در کمال خونسردی به شهادت رسیده‌اند، تا این جنایت‌ها تا ابد سند و شاهدی بر جنایتکار بودن و توحش صهیونیست‌ها باشد.

ادعاهای پوچ و بی‌اساس نتانیاهو در حالی است که علاوه بر وزارت بهداشت فلسطین، سازمان‌های بین‌المللی هم تاکنون شهادت بیش از ۳۷ هزار و ۴۰۰ غیرنظامی و زخمی شدن ۸۵ هزار و ۶۵۳ نفر دیگر را در حملات وحشیانه رژیم صهیونیستی به نوار غزه تأیید می‌کنند.

البته این آمار شهدایی است که نام آنها در بیمارستان‌ها ثبت شده است و علاوه بر آن هنوز ده‌ها هزار نفر زیر آوارها مفقود هستند یا توسط ارتش اشغالگر ربوده شده‌اند و زیر شکنجه یکی پس از دیگری به شهادت می‌رسند.

کد خبر 861569
منبع: تسنیم

برچسب‌ها

پر بیننده‌ترین اخبار غرب آسیا

دیدگاه خوانندگان امروز

پر بیننده‌ترین خبر امروز

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha