رییس مرکز ملی پیش‌بینی و مدیریت بحران مخاطرات وضع هوای سازمان هواشناسی از رگبار پراکنده، وزش‌باد و نوسان نسبی دما در نوار شمالی کشور طی پنج روز آینده خبر داد.

گرمای اهواز

به گزارش همشهری آنلاین،‌ صادق ضیاییان با اشاره به وضعیت جوی استان‌های مختلف کشور، گفت: طی پنج روز آینده گذر امواج کم دامنه تراز میانی از نوار شمالی کشور، سبب رگبار پراکنده، وزش باد و نوسان نسبی دما در این مناطق خواهد شد.

وی افزود: بر این اساس جمعه در مناطقی از شمال غرب، ارتفاعات البرز واقع در مازندران، البرز، تهران و غرب سمنان، خراسان شمالی و شمال خراسان رضوی بویژه در ساعات بعدازظهر افزایش ابر، گاهی رگبار و رعدوبرق و وزش باد شدید پیش‌بینی می‌شود.

ضیائیان با بیان اینکه شنبه با نفوذ جریان شمالی به سواحل دریای خزر علاوه بر مناطق ذکر شده در گیلان، مازندران و غرب گلستان ابرناکی، رگبار پراکنده و کاهش نسبی دما رخ می‌دهد و دریای‌خزر مواج است ادامه داد: یکشنبه در مناطقی از شمال غرب، نیمه شرقی سواحل دریای خزر، ارتفاعات البرز شرقی، مناطقی از سمنان، خراسان رضوی و خراسان شمالی این وضعیت تکرار می‌شود.

رییس مرکز ملی پیش‌بینی و مدیریت بحران مخاطرات وضع هوای سازمان هواشناسی با بیان اینکه دوشنبه در اوایل شب در شمال آذربایجان غربی، آذربایجان شرقی، اردبیل و در ارتفاعات البرز مرکزی افزایش ابر و رگبار و رعدوبرق رخ می‌دهد و در سایر مناطق، جوی پایدار و آرام مستقر می‌شود گفت: سه شنبه در شمال غرب، سواحل دریای‌خزر، خراسان شمالی و ارتفاعات البرز ابرناکی وزش باد و رگبار پراکنده پیش بینی می‌شود.

وی با بیان اینکه تا اواخر هفته آینده در نوار شرقی کشور به ویژه در منطقه زابل و شرق خراسان جنوبی، نواحی مرکزی و دامنه های جنوبی البرز و روز دوشنبه در غرب و جنوب غرب کشور در برخی ساعات وزش باد شدید گاهی همراه با خیزش گردوخاک و کاهش کیفیت هوا خواهد بود افزود: در سه روز آینده شرق دریای عمان مواج است.

رییس مرکز ملی پیش‌بینی و مدیریت بحران مخاطرات وضع هوای سازمان هواشناسی کشور درباره وضعیت جوی تهران طی دو روز آینده نیز گفت: آسمان تهران فردا شنبه (۲ تیرماه) صاف تا قسمتی ابری از بعدازظهر افزایش ابر گاهی رگبار و رعدوبرق و وزش باد شدید با حداقل دمای ۲۵ و حداکثر دمای ۳۵ درجه سانتی‌گراد و برای روز یکشنبه (۳ تیرماه) قسمتی ابری تا نیمه‌ابری همراه با وزش باد به‌تدریج کاهش ابر در بعدازظهر وزش باد شدید با حداقل دمای ۲۵ و حداکثر دمای ۳۵ درجه سانتی‌گراد پیش‌بینی می‌شود.

ضیاییان در پایان اظهارکرد: طی فردا و پس فردا اردبیل با کمینه دمای ۱۱ درجه سانتیگراد خنک‌ترین و اهواز با بیشینه دمای ۵۰ و ۵۱ درجه سانتیگراد گرمترین مرکز استان‌ پیش‌بینی می‌شود.

کد خبر 861346

برچسب‌ها

پر بیننده‌ترین اخبار محیط زیست

دیدگاه خوانندگان امروز

پر بیننده‌ترین خبر امروز

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha