نامزد چهاردهمین دوره از انتخابات ریاست جمهوری گفت: حتما تا زمانی که به اجرای کامل برنامه برسیم، سپر حمایتی برای بازنشستگان و کارگران تعریف خواهیم کرد تا کمبودها جبران و سفره هایشان کوچک نشود. 

قالیباف

به گزارش همشهری آنلاین، محمدباقر قالیباف نامزد چهاردهمین دوره از انتخابات ریاست جمهوری در گردهمایی بزرگ جامعه اسلامی کارگران، اظهار کرد:موضوع انتخابات یکی از موضوعات مهم است، چراکه انتخابات یک فرصت طلایی برای تعیین سرنوشت کشور است، بنابراین باید به این موضوع توجه لازم را داشت. هشت تیر ملت ایران با مشارکت خود و با انتخابی دقیق، برای ۴ سال اداره کشور را به فردی واگذار می‌کنند

وی ادامه داد: در مجلس قوانین خوبی برای بازنشستگان تصویب شده است، اما قانون اگر اجرا نشود هیچ اتفاقی نمی افتد، قانون باید اجرا شود. امروز ۴۵ سال از انقلاب اسلامی می گذرد و دیگر مانند اوایل انقلاب نیست که شناخت از افراد نداشته باشیم، حال افراد کارنامه و عملکرد دارند برهمین اساس باید تصمیم صحیح بگیریم.

قالیباف گفت: امروز مشکلات اقتصادی داریم اما به عنوان مطلع از وضعیت کشور می گویم که ظرفیت هایی در کشور داریم که می توانیم این مشکلات را حل کنیم، چراکه در کشور ظرفیت هایی داریم که هدر می‌شود. شرایط سختی که بازنشستگان، کارگران، معلمان، روستاییان، کارمندان و پرستاران دارند به دلیل ناکارآمدی است چراکه امروز تورم بالا ناشی از ناکارآمدی است.

این نامزد انتخابات ریاست جمهوری بیان کرد: ما در مجلس بودجه دولت را تصویب نکردیم بلکه بودجه زندگی بود. وقتی تورم رشد می کند اما حقوق کارگران و کارمندان به تناسب افزایش نمی یابد منجر به کوچک شدن سفره مردم می شود، من در خانواده کارگری بزرگ شدم و مشکلات امروز کارگران درک می کنم.

وی گفت: امروز نیازمند رییس جمهوری هستیم که سخت کوش و پرتلاش باشد و علاوه براین تصمیم هاس سخت هم بگیرید و شجاعانه تصمیم کیری کند، اجازه ندهد دارایی های ملی و سرمایه های ما به درستی مدیریت نشود.

قالیباف تصریح کرد: به شما قول می دهم که می توانیم این مشکلات موجود را حل کنیم، امروز تولید کنندگان در روستاها باید مورد توجه جدی قرار گیرند، در زمانی که در شهرداری تهران توفیق خدمت داشتم، تاکید میکردم که هم باید کار خوب کنیم و هم خوب کار کنیم. امروز هم در قوه مجریه باید این موضوع را رعایت کنیم و تصمیم های خلق الساعه نگیریم چراکه تصمیم های اینچنینی آن بلا را بر سر بورس آورد.

این نامزد انتخابات ریاست جمهوری بیان کرد: ما شهروند درکه یک و دو درست کردیم، این در قاموس انقلاب نیست. تمام مشکلا فعلی کشور در برنامه هفتم دیده شده اما صرفا داشتن قانون مهم نیست بلکه باید ان را اجرا کنیم باید کیک اقتصاد را بزرگ کنیم.

وی با اشاره به اینکه امروز ۱۷.۵ درصد از انرژی تولید شده در سال را هدر می دهیم، افزود: ۳.۵ برابر یارانه هایی که مستقیم می دهیم را اتلاف می کنیم. امروز چالش اصلی ما مدیریت است باید سمت انتخاب رییس جمهوری برویم که توان این کار را داشته باشد و تصمیم هایی بگیرد که تحول ایجاد کند.

قالیباف گفت: باید هرسال در کشور تاثیرات اقدامات انجام شده را ببیند و اولویت ما در دولت خدمت و پیشرفت خانواده است، به بانوان کشور می گویم باور ما این است که زن عنصر اصلی خانواده استما مکلف هستیم در یک محیطی که امنیت اجتماعی و اخلاقی بتوانند فعال باشند.

این نامزد انتخابات ریاست جمهوری تاکید کرد: باید سمتی برویم که بازنشستگان در شرایط امروز، آسایش و آرامش داشته باشند و اولویت ماست. تا زمانی که برنامه هفتم با کمک مردم، نخبگان، جوانان، کارآفرینان و … اجرا شود مشکلات کشور حل خواهد شد. حتما تا زمانی که به اجرای کامل برنامه برسیم، سپر حمایتی برای بازنشستگان و کارگران تعریف خواهیم کرد تا کمبودها جبران و سفره هایشان کوچک نشود.

وی ادامه داد: ما فرصت آزمون و خطا را در کشور نداریم، اگر در ۸ تیر بنده را انتخاب کردید شهدا را شاهد می‌گیرم در خدمت مردم، انقلاب و نظام اسلامی باشم. روزی یک بازنشسته از من پرسید برای بازنشستگان چه خواهید کرد؟ گفتم برای بازنشستگان کاری خواهم کرد که شب جمعه وقتی نوه هایشان به خانه‌شان آمدند دغدغه خالی بودن یخچال هایشان نباشند.

قالیباف خاطرنشان کرد: در دهه ۹۰ کشور راکد شد، یک درصد متوسط سالانه رشد داشتیم اما نقدینگی ۲۶ برابر افزایش یافته است و رهبری فرمودند که در این دهه کشور راکد شد. امروز باید با قوت و قدرت برنامه هفتم را اصلا همانند ۶ برنامه قبلی نیست را اجرا کنیم.

کد خبر 860643

برچسب‌ها

پر بیننده‌ترین اخبار دولت

دیدگاه خوانندگان امروز

پر بیننده‌ترین خبر امروز

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

نظرات

 • نظرات منتشر شده: 8
 • نظرات در صف انتشار: 0
 • نظرات غیرقابل انتشار: 9
 • IR ۱۷:۲۹ - ۱۴۰۳/۰۳/۲۹
  13 2
  آقای دکتر! همه نوه ها که بابا بزرگ لاکچری مثل جنابعالی ندارند!
 • IR ۲۱:۰۰ - ۱۴۰۳/۰۳/۲۹
  9 1
  سردار تا حالا که فقط حرف زدی و کاری نکردی، در آينده هم کاری نخواهی کرد، ما را به خير تو اميد نيست
 • IR ۲۱:۲۳ - ۱۴۰۳/۰۳/۲۹
  14 0
  چهار سال نمایندگی ورئیس مجلس بودن جلوگیری کردی از شرمنده شدن بازنشستها وبقیه مردم چهل و پنج سال ازاین نوع حرفها میزنید البته موقع انتخابات بعد هم یادتون میره
  • IR ۱۰:۱۳ - ۱۴۰۳/۰۳/۳۰
   1 2
   محض اطلاع قوه مقننه قانون گذار هست(مجلس) و قوه مجریه باید کشور اداره کنه(رئیس جمهور و وزرا)
 • Borzoo NO ۲۲:۵۳ - ۱۴۰۳/۰۳/۲۹
  14 0
  یعنی این چند سال که بازنشستگان که شرمنده بچه هایشان بودند شما در مجلس چکار میکردید که حالا میخواهید شرمنده نــوه هایشان نباشند ؟؟
 • ۰۸:۵۱ - ۱۴۰۳/۰۳/۳۰
  6 0
  مسکن مهر چی شد؟ چند ساله ،چرا کاری نکردی
 • خودم IR ۱۰:۱۳ - ۱۴۰۳/۰۳/۳۰
  4 0
  وقتی تو مجلس هر سال طرح افزایش حقوق با درصد خیلی پاینتر از تورم را تصویب میکردی فکر شرمندگی بازنشسته ها نبودی؟!؟!؟ حالا دم انتخابات که رای لازم داری یادت اونا افتادی؟
 • IR ۲۱:۱۹ - ۱۴۰۳/۰۴/۰۱
  0 0
  جهت پیاده نمودن طرح طبقه بندی مشاغل تا اخر بازنشستگی نیاز به ابزار الکترونیکی و ابر کامپیوتر ها می باشد.