وزارت خارجه آمریکا بامداد سه‌شنبه اعلام کرد که جنبش «انصارالله الاوفیاء» عراق و دبیرکل آن «حیدر مظهر السعیدی» را در فهرست «تروریست‌های جهانی» قرار داده است.

متیو میلر

به گزارش همشهری آنلاین، متیو میلر سخنگوی وزارت خارجه آمریکا در بیانیه‌ای در تارنمای این وزارتخانه گفت: انصارالله الاوفیاء یک گروه شبه‌نظامی عراقی بخشی از مقاومت اسلامی عراق است.

میلر با تکرار ادعاهای بی‌اساس و غیرمستند مدعی شد: مقاومت اسلامی عراق یک گروه فراگیر شامل گروه‌های شبه‌نظامی و تروریستی همسو با ایران است و کتائب حزب‌الله، جنبش النجباء و کتائب سیدالشهداء نیز که در فهرست سازمان‌های تروریستی آمریکا قرار گرفته‌اند، در آن حضور دارند.

سخنگوی وزارت خارجه آمریکا افزود: مقاومت اسلامی عراق بارها به نیروهای ائتلاف جهانی برای شکست داعش در عراق و سوریه حمله کرده و مسئولیت ده‌ها حمله اخیر به پرسنل نظامی آمریکا در عراق و سوریه و از جمله حمله پهپادی ماه ژانویه را که موجب کشته شدن سه نظامی آمریکایی در برج ۲۲ در اردن شد، بر عهده گرفته است.

میلر در ادامه بیانیه خود گفت: علاوه بر این، انصارالله الاوفیاء علنا تهدید کرده که به حمله به منافع آمریکا در منطقه ادامه می‌دهد.


کد خبر 860546
منبع: ایرنا

برچسب‌ها

پر بیننده‌ترین اخبار آمریکا

دیدگاه خوانندگان امروز

پر بیننده‌ترین خبر امروز

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

نظرات

 • نظرات منتشر شده: 13
 • نظرات در صف انتشار: 0
 • نظرات غیرقابل انتشار: 0
 • IR ۱۸:۳۶ - ۱۴۰۳/۰۳/۲۹
  0 0
  در پاسخ به متیو میلر سخنگوی وزارت خارجه آمریکا جنایتکار دشمن درجه یک ضد علیه بشریت/ از سال 1982 تاکنون برای همه مردم منطقه و جهان ثابت شده که آمریکا جنایتکار حامی اصلی همه گروه های تروریستی در عراق، منطقه و جهان بوده است. آمریکا جنایتکار همراه با چند کشور جنایتکار دیگر و در سایه سکوت بی شرمانه سازمان های بین المللی خیانتکار از سال 1982 تاکنون از تروریست ها در منطقه و جهان کمک، حمایت و پشتیبانی نظامی می کنند و همچنان نیز ادامه می دهند.
 • IR ۱۸:۳۷ - ۱۴۰۳/۰۳/۲۹
  0 0
  داعش جنایتکار از سال 2011 تاکنون با هدایت آمریکا و انگلیس و عربستان دست به اقدامات تروریستی می زند داعش منتسب به آمریکا و انگلیس و عربستان سعودی است و با مدیریت، هدایت و پشتیبانی این سه کشور دست به اقدامات تروریستی می‌زند. بی تردید مدیریت، هدایت و پشتیبانی اینگونه اقدامات تروریستی از سوی عربستان سعودی و انگلیس و آمریکا صورت گرفته و علیه کشورهای منطقه اعمال می‌شود. امروز آثار مخرب تروریسم دولتی را که توسط عربستان و انگلیس و آمریکا و برخی کشورهای مرتجع منطقه حمایت می‌شود در عراق، سوریه، افغانستان و یمن و سایر کشورها از جمله برخی کشورهای اروپایی مشاهده می‌کنیم.
 • IR ۱۸:۳۷ - ۱۴۰۳/۰۳/۲۹
  0 0
  غربی ها جنایتکارچگونه می خواهد با دوستانشان بجنگند؟ کشورهای غربی جنایتکارکه ازتروریست های حمایت می کنند و دوست آنها هستند، چگونه ادعای مبارزه با آنها را دارند؟ کشورهای غربی جنایتکار طوطی وار دروغ های خود را درباره عملیات ارتش سوریه تکرار می کنند. که غربی ها جنایتکارچگونه می توانند با تروریست ها بجنگند در حالی که از آنها به عنوان یک منبع اطلاعاتی استفاده می کنند. دولت های نجس وحشی، بی ادب، بی فرهنگ و بی شخصیت این کشورهای غربی جنایتکار با تروریست ها ارتباط دارند.
 • IR ۱۸:۳۸ - ۱۴۰۳/۰۳/۲۹
  0 0
  کارشناسان تلویزیون ایران اینترنشنال از تجاوزات، جنایات وحشیانه، وحشی و غیرانسانی اسرائیل و آمریکا در جنگ غزه دفاع و استقبال می کنند شرم آور وتاسف بار است.
 • IR ۱۸:۳۸ - ۱۴۰۳/۰۳/۲۹
  0 0
  آمریکا جنایتکار از سال 2001 تاکنون به جز کشتار زنان و کودکان، دستاوردی نداشته است. انگلیس جنایتکار از سال 2001 تاکنون به جز کشتار زنان و کودکان، دستاوردی نداشته است.
 • IR ۱۸:۳۹ - ۱۴۰۳/۰۳/۲۹
  0 0
  از سال 2011 تاکنون داعش دست پرورده آمریکا است. از سال 2011 تاکنون داعش دست پرورده انگلیس است. از سال 2011 تاکنون داعش دست پرورده اسرائیل است.
 • IR ۱۸:۳۹ - ۱۴۰۳/۰۳/۲۹
  0 1
  آیا زمان خروج آمریکا جنایتکار از عراق فرا نرسیده است؟ آیا زمان خروج انگلیس جنایتکار از عراق فرا نرسیده است؟
 • IR ۱۸:۳۹ - ۱۴۰۳/۰۳/۲۹
  0 2
  آیا زمان خروج آمریکا جنایتکار از منطقه فرا نرسیده است؟ آیا زمان خروج انگلیس جنایتکار از منطقه فرا نرسیده است؟
 • IR ۱۸:۴۰ - ۱۴۰۳/۰۳/۲۹
  0 1
  حملات متجاوزان آمریکایی و انگلیسی به غرب یمن، اجرای قانون جنگل بود. تجاوز نظامی جدید آمریکا و انگلیس به الحدیده یمن، اجرای قانون جنگل بود.
 • IR ۱۸:۴۱ - ۱۴۰۳/۰۳/۲۹
  0 1
  آمریکا، انگلیس و کانادا باید در مورد جنایات صهیونیست‌ها پاسخگو باشند دولت‌های آمریکا، انگلیس و کانادا با توجه به حمایت علنی از جنایات جنگی صهیونیست‌ها در غزه باید پاسخگو باشند.
 • IR ۱۸:۴۱ - ۱۴۰۳/۰۳/۲۹
  0 1
  عربستان سعودی از سال 1394 تاکنون در جنگ یمن از سلاح های آمریکایی استفاده می کند چرا؟ عربستان سعودی از سال 1394 تاکنون در جنگ یمن از سلاح های کشورهای اروپایی استفاده می کند چرا؟ عربستان سعودی از سال 1394 تاکنون در جنگ یمن از سلاح های اسرائیلی استفاده می کند چرا؟
 • IR ۱۹:۲۰ - ۱۴۰۳/۰۳/۲۹
  0 1
  آمریکا جنایتکار و هم اروپایی‌ها جنایتکار به سیاست دوگانه و مخرب خود در حوزه تروریسم پایان دهند
 • IR ۲۰:۳۵ - ۱۴۰۳/۰۳/۲۹
  0 0
  در دنیا مگر از دولت آمریکا و دولت انگلیس و رژیم اشغالگر قدس تروریست دیگری هم وجود دارد؟ که صفت بارز خودشان ر ا بدیگر کشور منتسب می کنند.