حقیقت‌پور گفت: با توجه به جو سیاسی کشور در ایام انتخابات و کلید خوردن مناظرات انتخاباتی مسائلی وجود دارد که لازم است مورد توجه نامزدهای ریاست جمهوری قرار گیرد. این موضوعاتِ مهم باید در برنامه‌های مناظراتی بیان شوند و به شکل صحیح برای مردم تبیین شده و شائبه‌ای باقی نگذارند.

منصور حقیقت‌پور

به گزارش همشهری آنلاین؛ با شروع شدن موسم مناظرات انتخاباتی، انتظاراتی از سوی مردم ابراز میشود که توقع میرود نامزدها به آن توجه کنند. در این باره با منصور حقیقت‌پور گپ و گفتی داشتیم که در ادامه می‌خوانید.

حقیقت‌پور در ابتدا گفت: با توجه به جو سیاسی کشور در ایام انتخابات و کلید خوردن مناظرات انتخاباتی مسائلی وجود دارد که لازم است مورد توجه نامزدهای ریاست جمهوری قرار گیرد. این موضوعاتِ مهم باید در برنامه‌های مناظراتی بیان شوند و به شکل صحیح برای مردم تبیین شده و شائبه‌ای باقی نگذارند. اولین مسأله این است که متصدی بعدی قوه مجریه باید «صداقت» را پیشه اصلی خود سازد و این امر را از همین مناظرات شروع کند.

وی افزود: مردم در پی این هستند که رئیس‌جمهورشان آن‌‎ها را ببیند و با آن‌ها بر مدار صداقت سخن بگوید. این دیدن مردم و شنیدن خواسته‌های آنان و توجه به مشکلاتشان، چیزی است که جامعه قبل از هرچیزی آن را از نامزدهای انتخاباتی طلب می‌کند. پس بیان دغدغه‌های اصلی مردم و توجه به مشکلاتی که برای آن‌ها وجود دارد، موضوعی است که انتظار می‌رود در این برنامه‌های تبلیغاتی به آن توجه شود.

او اشاره کرد: در همین راستا رئیس‌جمهور باید تدبیری بیاندیشد تا مثل سایر مردم جامعه بوده و فاصله چندانی بین او و دیگران وجود نداشته باشد. برای مردم این مطلوب است که رئیس‌جمهور آینده چه برنامه‌ای نسبت به شایسته‌سالاری داشته و چگونه قصد دارد تا از نخبگان جامعه و اشخاص متخصص استفاده کند. در مناظرات این موضوع باید بیان شود که آیا نامزدها قرار است به شکل قبیله‌محور تنها اطرافیان و دوستان خود را بر روی کار بیاورند یا اینکه بر مدار شایسته‌سالاری اقدام کرده و مناصب کلیدی و مهم کشور را به دست اهلش می‌سپارند.

این نماینده ادوار گفت: نکته بعدی که نیاز است نامزدها آن را برای مردم شفاف کرده و سپس در صورت پیروزی آن را در دولت خود پیگیری کنند، مبارزه اصولی و حساب‌ شده با فساد است. امروزه مردم از فساد دل‌خون هستند و همین امر برخی از آنان را ناامید کرده است. داشتن عزم جدی و برنامه اصولی است که امکان مبارزه و ریشه‌کن کردن فساد را فراهم می‌کند.

حقیقت‌پور اشاره داشت: علاوه بر این، مسئله معیشت امروز دغدغه اصلی مردم شده و بنا به برخی آمار و گزارشات، سردرگمی و ناامیدی بسیاری از جوانان و مردم ایران که منجر به مهاجرت شده است همین عدم امید به آینده و سختی‌های مربوط به معیشت است. رئیس‌جمهور باید نسبت به این مسائل دارای برنامه‌ای مشخص باشد و با تبیین آنان و البته عملی کردنش امید دیگری را به جامعه تزریق نماید. کشور ما فرصت‌های خوبی از این حیث دارد که باید به آن‌ها توجه شود.

وی افزود: و در آخر، مسئله حکمرانی منسجم است که باید یک بار دیگر مورد ارزیابی و بازبینی قرار بگیرد. چراکه احساس می‌شود چندان انسجام دقیق و اساسی در قبال این امر در دولت وجود ندارد و موازی‌کاری‌هایی صورت گرفته است که نیاز دارد رئیس‌جمهور آینده برای آن‌ها برنامه و هدفی را در نظر بگیرد.

کد خبر 860493

برچسب‌ها

پر بیننده‌ترین اخبار سیاست داخلی

دیدگاه خوانندگان امروز

پر بیننده‌ترین خبر امروز

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha