شبکه ان بی سی نیوز گزارش داد که ارتش آمریکا ماه گذشته سرکرده داعش در سومالی را هدف قرار داده اما اینکه او در این حمله کشته شده یا نه هنوز مشخص نیست.

عبدالقدیر سرکرده داعش

به گزارش همشهری‌آنلاین، شبکه ان بی سی نیوز به نقل از مقامات آمریکایی گزارش داد که ارتش آمریکا اواخر ماه گذشته میلادی رهبر داعش در سومالی را هدف قرار داده است هرچند که هنوز مشخص نیست او کشته شده است یا نه.
آمریکا پیش از این عبدالقدیر مومن را به عنوان سرکرده داعش شاخه سومالی اعلام کرده بود اما دو مقام آمریکایی می‌گویند که سال گذشته او در سکوت به عنوان سرکرده اصلی گروه تروریستی داعش در جهان تعیین شده است.
فرماندهی ارتش آمریکا در آفریقا(آفریکام) ۳۱ ماه مه در بیانیه‌ای از حمله هوایی به شبه نظامیان داعش در ۸۱ کیلومتری جنوب شرق بوساسو در سومالی و کشته شدن سه شبه نظامی در این حمله خبر داده بود.

در این بیانیه مشخص نشده بود که چه کسانی در این حمله هدف حمله بوده و کشته شده‌اند. آفریکام اما گفته مدعی شده بود که هیچ غیرنظامی در این حمله کشته نشده است.

براساس گزارش ان بی سی نیوز، سه مقام آمریکایی اکنون می‌گویند که عبدالقدیر مومن هدف این حمله بوده هرچند که تاییدی در کشته شدن وی ندارند.

یک مقام ارشد دولت آمریکا تایید کرده که آمریکا حمله‌ای علیه یک سرکرده ارشد داعش در سومالی انجام داده است اما از اعلام نام فرد مورد نظر خودداری و اعلام کرد که واشنگتن هنوز در حال کار بر روی نتیجه این حمله هوایی است.

یک مقام ارشد پنتاگون نیز گفته که شاخه داعش در سومالی کوچک است و تنها ۱۰۰ تا ۲۰۰ نیرو دارد که همگی در شمال سومالی مستقر هستند. اما در دیگر نقاط آفریقا مثل لیبی، کنگو و موزامبیک نیز شاخه‌های داعش فعال هستند.

کد خبر 860269
منبع: فارس

برچسب‌ها

پر بیننده‌ترین اخبار آمریکا

دیدگاه خوانندگان امروز

پر بیننده‌ترین خبر امروز

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha