بعد از حواشی مربوط به واردات آیفون رفرش در هفته‌های گذشته، در نهایت هیئت دولت با تغییر مقررات مربوط به سود بازرگانی، ورود آیفون ۱۴ به بعد را ممنوع اعلام کرد.

آیفون

به گزارش همشهری آنلاین به نقل از تسنیم، طبق مصوبه جدید هیئت دولت همچنان ورود آیفون ۱۳ به قبل مجاز است اما دولت سود بازرگانی واردات برند اپل را ۹۶ درصد اعلام کرده است.

نکته جالب توجه اینکه طبق ابلاغیه های گمرک مستند به احکام مندرج در بودجه سود بازرگانی واردات موبایل بالای ۶۰۰ دلار از طریق رویه مسافری دو برابر سود بازرگانی واردات از رویه تجاری است.

حقوق ورودی آیفون۱۳ مسافری ۱۹۶ درصد شد | ورود آیفون ۱۴ و ۱۵ مجاز می شود؟

بر این اساس سود بازرگانی آیفون ۱۳ از طریق رویه مسافری ۱۹۲ درصد است. همچنین با احتساب حقوق گمرکی ۴ درصد حقوق ورودی آیفون ۱۳ و ماقبل از برند اپل ۱۹۶ درصد است.

گفتنی است، با توجه به ابهامات واردات برند ایفون در ابلاغیه گمرک در خصوص واردات مسافری موبایل اشاره ای به وضعیت عوارض آیفون نشده است. بر این اساس بایستی ابهامات مربوط به این برند در رویه مسافری رفع شود.

حقوق ورودی آیفون۱۳ مسافری ۱۹۶ درصد شد | ورود آیفون ۱۴ و ۱۵ مجاز می شود؟

گفتنی است، ماده ۱۳۸ آیین نامه اجرایی قانون امور گمرکی مقرر داشته: کالای همراه مسافر ورودی، تا میزان هشتاد دلار (سالانه)، از پرداخت حقوق ورودی، معاف و مازاد بر آن، به شرط غیر تجاری بودن، با اخذ حقوق گمرکی و دو برابر سود بازرگانی، قابل ترخیص است.

کد خبر 860160

برچسب‌ها

پر بیننده‌ترین اخبار صنعت و تجارت

دیدگاه خوانندگان امروز

پر بیننده‌ترین خبر امروز

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha