مدیرکل انجمن‌ اولیا و مربیان وزارت آموزش و پرورش جزئیات کف و سقف نرخ لباس فرم مدارس را برای سال تحصیلی ۱۴۰۴-۱۴۰۳ اعلام کرد.

مدرسه - دانش آموزان - لباس فرم - دانش آموزان دبستانی

به گزارش همشهری آنلاین، عاطفه‌سادات مدبرنژاد مدیرکل انجمن‌ اولیا و مربیان وزارت آموزش و پرورش در گردهمایی شورای معاونین و مدیران کل آموزش و پرورش کشور در اصفهان گفت: از استان‌ها خواسته شده است که با همکاری مراجع مربوطه و برگزاری جلساتی با اداره صمت و اتحادیه‌های مرتبط، نرخ لباس فرم دانش‌آموزی را بر اساس کیفیت و جنس لباس تعیین و به والدین اطلاع‌رسانی کنند.

وی با تأکید بر لزوم معرفی تولیدی‌های مجاز بیان داشت: والدین نباید ملزم به خرید از یک تولیدی خاص شوند و این انجام این کار برخلاف مقررات است.

مدبرنژاد تصریح کرد: آخرین گزارش دریافتی ما نشان می‌دهد که در تهران کف قیمت لباس فرم ۵۴۸ هزار تومان و سقف آن ۸۲۵ هزار و ۵۰۰ تومان برای پیراهن و شلوار و کت و شلوار یک میلیون و ۹۱۶ هزار تومان است. همچنین استان‌ها موظف هستند از ظرفیت هنرستان‌ها برای تولید لباس فرم استفاده کنند.

مدیرکل انجمن‌ اولیا و مربیان وزارت آموزش و پرورش اذعان کرد: تجربه این کار در اداره کل شهرستان‌های استان تهران وجود دارد، اما با توجه به اینکه هنرستان‌ها نمی‌توانند تمامی نیازهای استان را پوشش دهند، باید تا سطحی که می‌توانند این کار به آنها محول شود.

وی اضافه کرد: یکی از اصلی‌ترین وظایف ما اطلاع‌رسانی به والدین برای ثبت‌نام در سامانه سپند است که آدرس آن طی بخشنامه‌ای به استان‌ها ارسال شده است و والدین تا اول تیرماه فرصت دارند درخواست خود را در سامانه سپند ثبت کنند.

مدبرنژاد با بیان ابلاغ شیوه‌نامه انتخاب مدرسان آموزش خانواده به استان‌ها خاطرنشان کرد: این کار به صورت تفویض استانی انجام می‌شود و در استان اصفهان آزمون انتخاب مدرس آموزش خانواده برگزار می‌شود. همچنین مدرسان قبلی باید تعیین تکلیف شوند و فرم ارزیابی آنها تهیه شده است که امیدواریم با پیگیری جدی این امور در استان‌ها به اهداف مورد نظر در زمینه آموزش خانواده برسیم.

کد خبر 859982
منبع: ایسنا

برچسب‌ها

پر بیننده‌ترین اخبار آموزش

دیدگاه خوانندگان امروز

پر بیننده‌ترین خبر امروز

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha