بعضی‌ها علاقه زیادی به گرفتن عکس سلفی دارند و برای ماندگار کردن لحظات خوش و هیجان‌انگیز زندگی‌شان مدام سلفی می‌گیرند؛ غافل از اینکه گاهی ممکن است گرفتن چنین عکس‌هایی خطرناک باشد و حتی به قیمت جان‌شان تمام شود. درست مثل زن و شوهر جوانی که چند روز قبل سلفی گرفتن مرگ هولناکی را برای‌شان رقم زد.

سلفی مرگبار

همشهری آنلاین - حوادث: بعضی‌ها علاقه زیادی به گرفتن عکس سلفی دارند و برای ماندگار کردن لحظات خوش و هیجان‌انگیز زندگی‌شان مدام سلفی می‌گیرند؛ غافل از اینکه گاهی ممکن است گرفتن چنین عکس‌هایی خطرناک باشد و حتی به قیمت جان‌شان تمام شود. درست مثل زن و شوهر جوانی که چند روز قبل سلفی گرفتن مرگ هولناکی را برای‌شان رقم زد. در این گزارش به حوادث مرگباری پرداخته‌ایم که علت اصلی آنها سلفی گرفتن بود.

از دهه قبل، وقتی گوشی‌های موبایل جدید به بازار آمدند، دوربین جلویی آنها امکان گرفتن عکس سلفی یا خویش نگار را در اختیار کاربران قرار داد و از آن موقع سلفی گرفت رواج پیدا کرد. خیلی‌ها دوست دارند در لحظات خوشحالی یا هیجان انگیز با گرفتن عکس یا فیلم سلفی آن لحظه را ماندگار کنند. زن و شوهر جوان کرمانی هم چند روز قبل همین قصد را داشتند اما این تصمیم‌شان پایان تلخی داشت و خانواده‌های‌شان را عزادار کرد. ماجرا از این قرار بود که این زوج جوان سوار بر خودروی‌شان در حال عبور از یکی از جاده‌های بیرون شهر بودند. آنها که از بودن در کنار یکدیگر خوشحال بودند تصمیم گرفتند این لحظه را با سلفی گرفتن ثبت کنند.یکی از آنها گوشی موبایلش را بالا آورد و هر دو در قاب گوشی به تصویر خود نگاه می‌کردند که حادثه از راه رسید. درست در همان لحظات سلفی گرفتن بود که ناگهان یک کامیون از راه رسید و خودروی زوج جوان به صورت رخ به رخ با کامیون برخورد کرد. شدت این حادثه به حدی بود که خودروی این زن و شوهر جوان به طور کامل زیرِ شاسی کامیون رفت و دقایقی بعد وقتی گروههای امداد و نجات از راه رسیدند، هر دو نفر جان‌شان را از دست داده بودند.

سلفی پدر به قیمت جان پسر

در جریان حادثه مرگباری که چندی قبل در یکی از جاده‌های استان کرمان اتفاق افتاد پسر 16 ساله‌ای جان خود را از دست داد. پدر این نوجوان که راننده خودرو بود درباره وقوع حادثه گفت:‌ همراه پسرم سوار خودرو بودیم و در حال حرکت من تصمیم گرفتم که عکس سلفی بگیرم اما این کار باعث تصادف شد و در این حادثه پسرم را از دست دادم.

سلفی مرگبار در طبقه 12

یکی دیگر از سلفی‌های مرگبار چندی قبل در تهران اتفاق افتاد. ماجرا از این قرار بود که مردی جوانی که در طبقه 12 برجی در میرداماد زندگی می‌گرد بعد از وقوع تندباد در شهر کنار پنجره رفت تا عکس سلفی بگیرد اما قدرت تندباد به حدی بود که او را از پنجره پایین انداخت و در نهایت باعث مرگش شد.

سلفی در پرتگاه

حادثه مرگبار دیگری که علت اصلی آن سلفی گرفتن بود مدتی قبل در درفک رودبار رخ داد و قربانی آن دحتری 27 ساله بود. آن روز این گردشگر که به قله درفک رستم آباد رودبار رفته بود تصمیم گرفت در آنجا عکس سلفی بگیرد. او بدون توجه به پشت سرش و در حالی که به عقب حرکت می‌کرد قله به پایین کوه سقوط کرد. هرچند دوستانش او را به نزدیک‌ترین مرکز درمانی منتقل کردند اما تلاش پزشکان برای احیای او به جایی نرسید و جانش را از دست داد.

سلفی روی دریاچه یخ‌زده

یکی دیگر از سلفی‌های مرگبار چندی قبل در روستایی در حوالی طزرجان شهرستان تفت رخ داد. آن روز 4 جوان دانشجو برای تفریح به این روستا رفته بودند. سرمای هوا به حدی بود که دریاچه سدی که در آنجا قرار داشت یخ زده بود. در این شرایط بود که 4 پسر جوان برای تفریح روی سطح یخ‌زده دریاچه رفتند. چند دقیقه بعد آنها قصد داشتند تا عکس سلفی بگیرند اما ناگهان یخ زیر پای‌شان شکست و 3 نفر از آنها داخل دریاچه افتادند. هرچند یکی از آنها از این حادثه نجات یافت، اما 2 نفر دیگر در دریاچه یخ‌زده غرق شدند.

سلفی مرگبار با قطار

پسر 21 ساله می‌خواست با قطاری که در حال رسیدن بود عکس سلفی بیندازد اما قطار به شدت با او برخورد کرد و جانش را گرفت. این حادثه مدتی قبل در شهرستان تاکستان واقع در استان قزوین اتفاق افتاد و در جریان آن پسری 21 ساله به شدت دچار جراحت شد و با وجود تلاش امدادگران اورژانس جانش را از دست داد.

کد خبر 859757

برچسب‌ها

پر بیننده‌ترین اخبار حوادث

دیدگاه خوانندگان امروز

پر بیننده‌ترین خبر امروز

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha