سخنگو و هماهنگ کننده ارتباطات راهبردی شورای امنیت ملی آمریکا در پی طرح پیشنهادی آتش بس جو بایدن رئیس جمهور آمریکا و واکنش های اسرائیل به آن گفت: آمریکا «مطمئن است» اظهارات بایدن منعکس کننده پیشنهاد اسرائیل است.

جان کربی

به گزارش همشهری آنلاین، پس از اینکه بنیامین نتانیاهو، نخست‌وزیر اسرائیل اعلام کرد که «شکاف‌هایی» بین آخرین پیشنهاد اسرائیل برای آزادی گروگان‌ها و پیشنهادی که جو بایدن، رئیس‌جمهور آمریکا به طور علنی مطرح کرده است، وجود دارد، کاخ سفید اعلام کرد از وجود چنین شکاف‌هایی آگاه نیست.

جان کربی سخنگو و هماهنگ کننده ارتباطات راهبردی شورای امنیت ملی آمریکا روز دوشنبه به وقت محلی در در نشستی خبری به خبرنگاران گفت: نمی دانم به چه شکاف هایی اشاره می کنند.

او خاطرنشان کرد که مشاور سیاست خارجی نتانیاهو در روز یکشنبه به تایمز لندن گفت که پیشنهادی که بایدن شرح داده در واقع یک پیشنهاد اسرائیلی بوده است.

کربی ادامه داد: «ما مطمئن هستیم که [سخنرانی بایدن] به طور دقیق پیشنهاد [اسرائیل] را منعکس می‌کند – پیشنهادی که با اسرائیلی‌ها روی آن کار کردیم، بنابراین من هیچ شکافی نمی بینم که بتوانم درباره آن صحبت کنم.»

این سخنگوی دولت جو بایدن با بیان این ادعا که حماس نظر مثبتی درباره سخنرانی بایدن دارد، گفت: حماس باید با توافق موافقت کند.

هماهنگ کننده ارتباطات راهبردی شورای امنیت ملی کاخ سفید تاکید کرد ما همچنان از حق و مسئولیت اسرائیل برای تعقیب رهبران حماس حمایت می کنیم. ما نمی خواهیم شاهد حملاتی مانند حملات ۷ اکتبر باشیم و اسرائیل حق و مسئولیت دارد از آن جلوگیری کند.

او افزود: رئیس جمهور آمریکا احساس کرد که جزئیات این پیشنهاد باید علنی شود تا همه جهان ببینند که در توافق چه جزییاتی وجود دارد.

کربی همچنین گفت: من اختلافات جزئی بین مواضع اسرائیل و حماس در مورد توافق را فاش نمی کنم.

کد خبر 857140
منبع: ایرنا

برچسب‌ها

پر بیننده‌ترین اخبار آمریکا

دیدگاه خوانندگان امروز

پر بیننده‌ترین خبر امروز

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha