تازه نگه داشتن گل به عقیده برخی از افراد یک کار سخت و دشوار است، اما در حقیقت این چنین نیست فقط باید نکاتی را برای تازه نگه داشتن گل رعایت کرد.

flowers

به گزارش همشهری آنلاین به نقل از نمناک، هیچ چیز مانند یک گلدان گل های طبیعی فضای خانه و هر فضای دیگری را شاداب و باطراوت نمی کند. برای آنکه عمر گل های شاخه بریده خود را طولانی تر کنید روش های جالبی را در این مطلب خواهیم گفت. پس اگر به دنبال یک راه برای نگه داشتن گل های خواستگاری، تبریک فارغ التحصیلی خود، یا سالگرد هستید، تا گل ها و شکوفه های نو و تازه برای چند روزی بمانند، یکی از این روش های زیر را امتحان کنید که از مواد موجود در خانه هستند و می توانید عمر گل هایتان را بیشتر کنید.

تازه نگه داشتن گل با نوشابه
آخرین قطره های نوشابه خود را دور نریزید! حدود ۱/۴ فنجان نوشابه را داخل گلدان پر از گل در آب بریزید. شکر موجود در نوشابه باعث تازه نگه داشتن گل ها می شود.

نکته: اگر گلدان شیشه ای دارید و می خواهید آب داخل گلدان روشن باقی بماند، از نوشابه های روشن استفاده کنید، مثل اسپرایت یا ۷آپ.

تازه نگه داشتن گل با اسپری مو
درست همانطور که مدل موهای شما را حفظ می کند، اسپری مو کمک می کند تا گلها تازه تر بمانند، کمی از گل فاصله بگیرید و رویش سریع اسپری کنید، فقط روی برگ و گلبرگ.

سرکه سیب برای تازه نگه داشتن گل
هر کسی دوست دارد تا گلهای بریده شده اش را طبق روش های خوب تازه نگه دارد، یک راه این است که ۲ قاشق غذاخوری سرکه سیب و ۲ قاشق غذاخوری شکر را در آب گلدان مخلوط کنید و سپس گل ها را داخلش بگذارید. حتما آب را عوض کنید (با سرکه و قند بیشتر)، هر چند روز یک بار به منظور افزایش طول عمر گل ها.

آسپرین دارویی برای تازه نگه داشتن گل
یک روش سنتی و صحیح برای نگهداری رزها و گلهای دیگر آورده شده است:چند آسپیرین خرد شده در آب گلدان بریزید و سپس گلها را درون آن قرار دهید. همچنین فراموش نکنید هر چند روز یک بار آب گلدان ها را عوض کنید.

سفید کننده یا همان وایتکس مایعی جادویی برای تازه نگه داشتن گل
گلهای تازه بریده شده شما اگر ۱/۴ قاشق چای خوری سفید کننده در هر لیتر (۱ لیتر) به آب گلدان اضافه کنید، عمر طولانی تری پیدا خواهند کرد. یکی دیگر از دستور العمل های محبوب این است که، ۳ قطره سفیدکننده و ۱ قاشق چای خوری شکر را در ۱ لیتر آب گلدان اضافه کنید این، باعث می شود که آب کدر نشود و از رشد باکتری ها جلوگیری شود.

سکه های فلزی روش جالب تازه نگه داشتن گل
اگر شما چند سکه و یک تکه قند را به آب گلدان اضافه کنید، طولانی تر عمر خواهند کرد ، به نظر میرسد که سکه، مانند یک اسیدفیر عمل می کند و از رشد باکتری جلوگیری می کند.

۷ ترفند خانگی برای تازه نگه داشتن گل‌های طبیعی در خانه

با شکر تازه نگه داشتن گل را اجرا کنید
۳ قاشق غذاخوری شکر و ۲ قاشق غذا خوری سرکه سفید را در یک لیتر آب گرم حل کنید. هنگامی که گلدان را پر می کنید، حتما ساقه های بریده شده ۳-۴ اینچ (۷-۱۰ سانتی متر) در آب باید باشند. شکر گیاهان را تغذیه می کند، و سرکه از رشد باکتری ها جلوگیری می کند.

نکاتی کلی برای تازه نگه داشتن دسته گل‌های طبیعی در خانه

گل ها را در گلدان بزرگ قرار دهید.
گل ها را در آب داغ قرار دهید ولی مراقب باشید که از آب جوش استفاده نکنید.
از آب ولرم استفاده کنید.
برگ های پایین ساقه را بچینید.
آب گل را عوض کنید.
انتهای ساقه را به صورت زاویه دار (۴۵ درجه) بچینید.
از مواد نگهدارنده گل ها استفاده کنید.
گل ها را از نور مستقیم آفتاب، میوه و سیستم های گرمایشی دور نگه دارید.
از قرار دادن میوه در کنار گل ها نیز اجتناب کنید زیرا گاز میوه ها موجب پژمرده شدن گل ها می شود.
گل های پژمرده را از دسته گل ها جدا کنید.

کد خبر 856865

برچسب‌ها

پر بیننده‌ترین اخبار مهارت‌های زندگی

دیدگاه خوانندگان امروز

پر بیننده‌ترین خبر امروز

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha