رئیس مرکز اجرائیات پلیس راهور فراجا نسبت به پرداخت خلافی خودرو از درگاه‌های متفرقه هشدار داد و درگاه‌های رسمی و مورد تایید پلیس را اعلام کرد.

وعده پلیس برای ساماندهی خلافی خودرو

به گزارش همشهری آنلاین،‌ سرهنگ محمدحسن ابراهیم پور درباره شرایط و نحوه پرداخت خلافی خودروها اظهارکرد : همواره به هموطنان عزیز توصیه کردیم که از پرداخت خلافی خودرو از طریق نرم‌افزارهایی که مورد تایید پلیس نیست خودداری کنند تا از مشکلات بعدی برای دریافت خدمات پیشگیری شود. هم اکنون افرادی که از طریق سایت‌ها و نرم‌افزارهای متفرقه نسبت به پرداخت خلافی خودرو اقدام کرده‌اند، با توجه به قطع بودن ارتباط سیستمی پلیس راهور با این نرم‌افزارها دچار مشکل شده‌اند. در واقع در این روش پرداخت خلافی به درستی انجام نمی‌پذیرد و مردم در مراجعاتی که برای دریافت خدمات دارند به مشکل بر می‌خورند.

رئیس مرکز اجرائیات پلیس راهور فراجا با اشاره به نحوه درست پرداخت خلافی خودرو گفت : در حال حاضر هموطنان عزیز می‌توانند به صورت حضوری از طریق درگاه‌های بانک ملی، کشاورزی، سینا ، مهر ، پاسارگاد، پارسینا و مراجعه به پلیس راهور محل سکونت خود یا دفاتر پلیس +۱۰ نسبت به استعلام و پرداخت خلافی خودرو که هم به صورت موردی هم به صورت کلی امکان پذیر است، اقدام کنند.

ابراهیم پور تصریح کرد: ما این امکان را برای مالکان وسایل نقلیه فراهم کردیم که موقع استعلام تخلفات رانندگی ، ریز تخلفات را جداگانه و با شناسه قبض و پرداخت به تفکیک ، مشاهده کنند تا بتوانند به صورت موردی یا کلی نسبت به پرداخت خلافی خودرو اقدام کنند.

وی با بیان اینکه بهترین روش استعلام و پرداخت خودرو به غیرحضوری است، افزود: هم میهنان عزیز به صورت غیر حضوری نیز می توانند از طریق اپلیکیشن‌های پلیس من ، آپ ، تاپ ، وب سرویس راهور ۱۲۰ ، ارسال شماره پلاک و vin خودرو به سامانه پیامکی ۱۱۰۱۲۰۲۰ نسبت به استعلام و پرداخت خلافی خودروی خود به صورت موردی یا کلی اقدام کنند.

رئیس مرکز اجرائیات پلیس راهور فراجا در خصوص ارسال پیامک تجمیع تخلفات رانندگی به مالکان وسایل نقلیه، نیز گفت:‌ ما به استناد ماده ۲۸ قانون رسیدگی به تخلفات رانندگی مکلف هستیم که سالی یک‌بار، جمع مبلغ تخلفات رانندگی را برای استعلام و پرداخت خلافی خودرو از طریق پیامک به اطلاع مالکین وسایل نقلیه برسانیم.

وی اضافه کرد: اخیرا تعدادی از شهروندان از طریق یک سری اپلیکیشن های غیرمجاز نسبت به پرداخت خلافی خودرو خود اقدام کرده، اما پس از گذشت چند روز همچنان خودروی آن‌ها خلافی داشته و امکان دسترسی آن‌ها به خدمات مختلفی همچون خدمات ارائه شده در مراکز تعویض پلاک و شماره‌گذاری وجود نداشته است.

کد خبر 855713

برچسب‌ها

پر بیننده‌ترین اخبار پليس

دیدگاه خوانندگان امروز

پر بیننده‌ترین خبر امروز

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha